اخبار صنعت برق

رونمایی از رله جریانی ساخت داخل در استان مرکزی

برق, اخبار برق, صنعت برق, وزارت نیرو, برق منطقه‌ای باختر, رله جریانی, استان مرکزی, شبکه برق‌رسانی, مانیتورینگ هوشمند شرکت برقبه‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر با اشاره به جایگاه سیستم های حفاظتی در شبکه برق‌رسانی و نقش مهم آن در پایداری و حفاظت از تجهیزات با ارزش گفت: هزینه‌های ارزی بالا، ‌واردات رله و وابستگی شدید به طرف خارجی از جمله دلایل اصلی توجه صنعت برق کشور به این پروژه ملی بوده است.
“فرهاد شبیهی” اظهار داشت: این شرکت پس از تجربه موفق مشارکت در ساخت دستگاه تست رله پشتیبانی و حمایت از ساخت رله حفاظتی و مالتی فانکشن شبکه انتقال را از طریق شرکت‌های دانش بنیان و وبکو در اهداف و برنامه‌ریزی‌های خود قرار داده است.
وی ادامه داد:‌ پلتفرم مربوطه بر اساس نیاز صنعت برق کشور به رله‌های ماژولار، ‌مالتی فانکشن با قابلیت تعریف در کلاس جهانی و تأمین نیازهای متونع موجود شبکه پیش‌بینی شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر اظهار امیدواری کرد: رله‌های مالتی فانکشن مورد نیاز طی چند ماه آینده با حضور مسئولان وزارت نیرو و توانیر رونمایی شده و انتظار می‌رود استان مرکزی با رویکرد مربوطه به عنوان قطب حفاظت کشور مطرح گردد.
همچنین در ادامه، بهره برداری از مرکز مانیتورینگ شرکت برق منطقه‌ای باختر صورت پذیرفت و استاندار مرکزی در این مراسم افزود: هزینه بالای تولید برق و دریافت کمتر از نصف بهای تمام شده برق از مشترکان جوابگوی نیازهای برق منطقه‌ای باختر نیست و باید برای رفع این مشکل چاره‌اندیشی کرد.
“سید علی آقازاده” ادامه داد: نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی و درست مصرف کردن در شرایط کنونی بهترین راهکار برای حل این مشکل است که در این راستا کارگروه استانی با حضور مسئولان شرکت برق منطقه ای باختر، شرکت توزیع برق، کارکنان دستگاه‌های اجرایی، استاندار و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تشکیل شده است.
استاندار مرکزی اضافه کرد: علاوه بر برنامه‌ریزی کاهش مصرف برق در استان، مطالبات شرکت برق منطقه‌ای باختر و شرکت توزیع برق استان از دستگاه‌های اجرایی، صنایع و مشترکان خانگی نیز با جدیت در این کارگروه پیگیری می‌شود.
آقازاده بیان کرد: اگرچه استان مرکزی در تابستان امسال به لحاظ مدیریت بهینه مصرف برق از رئیس جمهوری تقدیرنامه دریافت کرد اما، باید این فرهنگ در تمام مدت سال در لایه‌های مختلف جامعه به‌خصوص صنایع نهادینه شود.
وی اظهار داشت: صنعت برق در بخش‌های تولید، نگهداری و توزیع پر هزینه است و باید از این انرژی به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
استاندار مرکزی گفت: برق منطقه‌ای باختر کانون انتقال برق در هسته مرکزی کشور است و دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به پشتیبانی و همکاری با این مرکز بیش از پیش تلاش کنند.
وی ادامه داد: مرکز مانیتورینگ هوشمند شرکت برق باختر بیش از ۹۰۰ دوربین را در سراسر استان‌های تحت پوشش به صورت هوشمند رصد می‌کند و کوچک‌ترین حرکت و اتفاقی را در شبکه به سرعت اطلاع داده و در مرکز کنترل رسیدگی می شود.
استاندار مرکزی با بیان اینکه این مرکز اهمیت زیادی دارد چرا که استفاده از این تکنولوژی در ارائه مطلوب خدمات برق موثر است، عنوان کرد: استان مرکزی به عنوان کوریدور انتقال برق کشور مطرح است و این وظیفه از طریق ۱۱ هزار کیلومتر شبکه انتقال و فوق توزیع در کشور انجام می‌گیرد.
حفاظت از تأسیسات و تجهیزات، یکی از وظایف بسیار مهم و حیاتی صنعت برق کشور است که بر این مبنا توسعه سیستم های مذکور موجب گردآوری داده‌های صحیح از رخدادهای مربوطه شده و امکان تحلیل مناسب و کاربردی برای مدیران و کارشناسان سیستم را فراهم می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا