اخبار صنعت برق

چاه‌های شهرداری منطقه ۵ تهران به کنتور هوشمند مجهز می‌شود

چاه مجاز ، شهرداری ، منطقه5 ، کنتور هوشمند ، منابع آب تهران بزرگبه‌ گزارش خبرگزاری صداو سیما از (پاون)، “علیرضا نیکنام” با بیان این مطلب اظهار کرد: نشست امور منابع آب تهران بزرگ با شهردار منطقه پنج درخصوص وضعیت منابع آب زیرزمینی دشت تهران به لحاظ کمی و همچنین امکان تأمین آب مصارف فضای سبز منطقه از طریق پساب تصفیه خانه فاضلاب اکباتان و جایگزینی آن با تعدادی از چاه‌های پروانه دار منطقه به منظور تعادل‌بخشی سفره آب زیرزمینی اشاره شد.
وی افزود: طی تفاهم نامه فی مابین شهرداری منطقه پنج و امور منابع آب تهران بزرگ، تمامی چاه‌های مجاز و پروانه‌دار به روز رسانی و جهت مدیریت مصرف مجهز به کنتورهوشمند شود. همچنین به مرور زمان با احداث شبکه و انتقال پساب تصفیه‌خانه به محل مصرف، چاه‌های پروانه‌دار به نفع سفره آب زیرزمینی مسلوب المنفعه شود.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ با بیان اینکه مطالبات معوقه شهرداری منطقه پنج در قالب ساز و کار مشخصی در یک بازه زمانی معینی پرداخت می‌شود، گفت: شهردار منطقه نیز در جهت تعاملات فی مابین قول همکاری نزدیک را با شرکت آب منطقه‌ای برای حل و فصل مسائل موجود داده است.
نیکنام تصریح کرد: امور منابع آب تهران بزرگ آمادگی لازم به منظور حل مشکلات تأمین آب مناطق شهرداری با در نظر گرفتن ظرفیت منابع آبی موجود، بر اساس مصوبات دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال استان مشروط به تعیین تکلیف چاه‌های غیرمجاز و پرداخت بدهی‌های معوق مطابق با ضوابط و مقررات جاری را خواهد داشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: این جلسات مشترک با سایر مناطق شهرداری نیز در جهت ایجاد تعاملات، با موضوعات مطروح شده ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا