اخبار صنعت برق

سارقان تجهیزات برق اهواز به دام افتادند

برق ، خبربرق ، صنعت برق ، اهواز ، دستگیری ، تجهیزات برق ، حسن کریمی ، سرقت تجهیزات شبکه برق ، سرقت کابل برق ، سرقت تجهیزات برقحسن کریمی  با بیان اینکه در ۲۰ روز گذشته، اعضای ۶ گروه سرقت از تجهیزات و کابل‌ها در سطح کلانشهر اهواز شناسایی و دستگیر شده اند ادامه داد: درصد به نسبت بالای نرخ بیکاری در خوزستان و همچنین افزایش قیمت سیم مسی و تجهیزات برق، از جمله عوامل افزایش سرقت در چند ماه گذشته بوده است.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات انجام شده شرکت در چند سال اخیر، شناسایی نقاط سرقت خیز شبکه برق و در اولویت قرار دادن آن‌ها در تبدیل شبکه به خودنگهدار بوده که این اقدامات در کنار همکاری نزدیک حراست شرکت و عوامل انتظامی موجب کاهش میزان سرقت شده است.
کریمی با بیان اینکه نشست‌هایی با محوریت همفکری و هماهنگی با مراجع امنیتی و انتظامی خوزستان با حضور مدیران این شرکت برگزار شده، گفت: در این نشست‌ها راهکار‌هایی در زمینه کاهش سرقت ارایه و اجرا شده که نتیجه آن دستگیری ۱۰ نفر از سارقان در ماه گذشته بوده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز ادامه داد: ایجاد هماهنگی با مقامات مدیریتی خوزستان در نشست شورای تامین اهواز، ایجاد کانال ارتباطی سریع و مستقیم در زمینه اطلاع رسانی سرقت‌ها بین این شرکت و مراجع انتظامی، تقویت گشت تلفیقی با عوامل نیروی انتظامی در مسیر شبکه، استفاده از ظرفیت کارکنان اداری دفتر حراست در گشت موردی و همچنین تقویت و تبلیغ ستاد خبری حراست در کسب اخبار مربوطه از طریق شهروندان، از جمله اقدامات شرکت در مقابله با سرقت‌ها در ماه‌های اخیر بوده است.
کریمی گفت: درسه ماه گذشته حدود ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال توسط ساراقان آسیب و خسارت به شبکه، شامل روشنایی معابر، ترانس و خطوط برق رسانی اهواز وارد شده است.
منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا