اخبار صنعت برق

ماموران قلابی اداره برق در خراسان رضوی دستگیر شدند

رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی از شگرد جدید مجرمان در نقش مامور نما‌ها با مراجعه به شهروندان و لزوم هوشیاری در این رابطه خبر داد.

سرهنگ «جواد جهانشیری» در تشریح این خبر گفت: باتوجه به دریافت تماس‌های تلفنی مردمی به پلیس فتا مبنی بر مراجعه افرادی تحت عنوان مامورشرکت برق به خانه‌های آن‌ها ودرخواست ارائه کارت شناسایی از ساکنان ویادداشت شماره کارت ملی مشخص شد این افراد شیاد از طعمه‌های خود مبلغی به بهانه طرح ساماندهی کنتور برق دریافت می‌کنند.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از پی گیری لازم از حراست شرکت برق متوجه شدند افرادی که تحت این عنوان به منازل شهروندان مراجعه می‌کنند مامورنما هستند.

سرهنگ جهانشیری اظهار داشت: برابر اعلام نمایندگان شرکت برق، شهروندان می‌توانند برای پیشگیری از وقوع چنین موارد مجرمانه و تشخیص مامور اداره برق از مامورنما‌های قلابی، کد شناسایی مامور را به سامانه ۱۰۰۰۵۱۱۱۲۱ پیامک کنند و در صورتی که مامور واقعی باشد هویتش تایید و چنانچه مامور قلابی باشد هویتش تایید نخواهد شد.

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی تاکید کرد: نکته اساسی در مراجعه افراد به منازل مسکونی تحت عنوان مامورشرکت برق، آب، گاز و… این است که شهروندان عزیزباید توجه داشته باشند که هیچ گونه وجهی به این افراد نباید تحویل دهند.

وی گفت:‌همچنین یادآوری می‌شود شهروندان عزیز بابت پرداخت هزینه دریافت هرگونه خدمات باید کد رهگیری و شناسه بگیرند و در غیر این صورت از واگذاری هرگونه وجهی به صورت دستی خودداری کنند.

در خور یادآوری است پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس Police فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویداد‌ها از جمله اخبار و حوادث Accidents سایبری مطلع شوند.

منبع: رکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا