ورزشی

واگذاری سرخابی‌ها در آستانه تصویب دولت

استقلال ، پرسپولیس ، فوتبال ، وزیر ورزش ، وزارت ورزش و جوانانبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مجمع عمومی باشگاه استقلال تهران با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، محمدرضا داورزنی معاون قهرمانی وزیر ورزش، فتحی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال، نمایندگان سازمان حسابرسی و برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و امور دارایی و مدیران کل حقوقی وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش در مجمع عمومی باشگاه استقلال با اشاره به حضورش در وزارت ورزش و جوانان از سال ۹۵، گفت: در آن زمان براساس مصوبه ۲۸ مرداد ۹۴، باشگاه‌های اسقلال و پرسپولیس از لیست واگذاری خارج شده و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره منصوب شده بودند در حالی که همان موقع متوجه شدم اشکالات حقوقی صورت گرفته بود.
وی به تلاش‌های ۲ سال گذشته برای سازماندهی این ۲ باشگاه، افزود: زمانی که در وزارت ورزش مشغول فعالیت شدم این ۲ باشگاه با بدهی‌های وحشتناک و بلاتکلیفی ساختاری و تشکیلاتی مواجه بودند. در همان موقع هم کنفدراسیون فوتبال آسیا برای حضور آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا، مجوز حرفه‌ای را برای شرکت در این رویداد، با شرط نداشتن بدهی منوط کرده بود که واقعا سال گذشته به سختی سپری شد تا بتوانیم مجوز کنفدراسیون فوتبال آسیا را دریافت کنیم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: واگذاری پرسپولیس و استقلال در آستانه تصویب هیئت دولت قرار دارد و این مهم ظرف چند ماه آینده صورت می‌گیرد، ضمن آنکه پرسپولیس و استقلال تا سال ۱۳۹۹ مشکل تامین منابع مالی ندارند.
وی با بیان اینکه برخی از شرایط سخت امروز پرسپولیس و استقلال ریشه در سوء مدیریت‌های گذشته دارد و قرارداد‌های بدون استاندارد لازم را منعقد کردند، عملکرد مالی و مالیاتی نامناسب داشتند.
سلطانی فر به حل مشکلات حامیان مالی سرخابی‌ها اشاره کرد و گفت: با حامی مالی که مشکل درست کرده بود، قطع رابطه شد و با ایرانسل مذاکرات زیاد و خوبی صورت گرفت و منجر به عقد قرارداد شد، بطوریکه تا سال ۹۸-۹۹ برای تامین منابع مالی مشکل نخواهند داشت.
وی در خصوص بدهی‌های کلان مالیاتی سرخابی‌ها افزود: بدهی‌های مالیاتی به علت ارائه ندادن صورت‌های مالی، گزارش‌های حسابرسی و ارائه نکردن اظهارنامه مالیاتی، به صورت علی الراس محاسبه شد که خوشبختانه در جلسات مختلف با سازمان امور مالیاتی کشور، دوستان با درک صحیح از جایگاه ورزش در زندگی مردم قبول کردند، با توجه به این مهم که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هیچ گاه منابع شان بر مصارفشان فزونی نداشته است، این مشکل را حل کنند.
وزیر ورزش جایگاه فوتبال و ورزش در پرکردن اوقات فراغت بیش از ۵۰ میلیون نفر را مورد توجه قرار داد و گفت: کل هزینه‌های تیم‌های لیگ برتری فوتبال سالی پنج هزار میلیارد ریال است و حتی یک ریال از این هزینه‌ها را دولت نمی‌پردازد. دولت از بودجه عمومی هیچ هزینه‌ای را برای آن‌ها نمی‌پردازد و واقعیت آن است که ورزش سالم‌ترین و ارزان‌ترین تفریح است.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری همواره از جوانان و قهرمانان ورزشی حمایت کرده اند، افزود: این ۲ تیم پرطرفدار و نتایج آن‌ها مورد توجه و رضایت میلیون‌ها جوان است و همین نکته وظیفه هیئت مدیره‌های استقلال و پرسپولیس را دوچندان می‌کند.
سلطانی فر افزود: خوشبختانه نه تنها این ۲ تیم بلکه تیم‌های بزرگ و محبوب شهرستانی از اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان و خوزستان، عیار فوتبال ایران را بالا برده اند و خوشبختانه قطب‌های فوتبال بسیار قدرتمند و مناسب کار می‌کنند.
وی به هیئت مدیره استقلال تاکید کرد: موضوع آکادمی و پرورش بازیکنان را مدنظر قرار دهند تا از آن در آینده مشکلی نباشد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: واقعا قهرمانی در جام ملت‌های آسیا حق ایران است، چرا که کارنامه فوتبال در سال‌های اخیر بی نظیر بوده و در همه رده‌ها از نوجوانان تا فوتسال در رده‌های مردان و زنان نتایج بزرگی گرفته است.
وی برای هر چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در فصل جدید هم آرزوی موفقیت کرد و با اشاره به حضور پرافتخار پرسپولیس و استقلال به صورت همزمان در مرحله یک چهارم نهایی افزود: حتی این شانس را داشتیم که یک نیمه نهایی تمام ایرانی هم برگزار شود، اما به هر حال یک نماینده ایران فینالیست شد و امیدوارم در فصل آینده یک تیم ایرانی مقام قهرمانی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا