اخبار صنعت برق

پریز هوشمند با قابلت کنترل از راه دور

پریز هوشمنداستارت آپی به نام Currant که اختصاص به ساخت دستگاه‌های هوشمند خانگی دارد که هزینه‌های مصرف برق را کاهش می‌دهد، اکنون پریزی معرفی کرده است که با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند مصرف برق را کاهش دهد وهمچنین کاربر می‌تواند از راه دور کنترل و نظارت بر روی هر خروجی و پریز را کنترل کند.

 استارت آپی به نام Currant که اختصاص به ساخت دستگاه‌های هوشمند خانگی دارد که هزینه‌های مصرف برق را کاهش می‌دهد، اکنون پریزی معرفی کرده است که با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند مصرف برق را کاهش دهد.
این شرکت این پریز برق را Currant smart outlet نامیده است و دارای دو پورت جداگانه کنترل شده است که می‌تواند هنگام وصل شدن بچرخد. این شرکت می‌گوید که خروجی این ابزار دارای بالاترین رتبه ایمنی در بازار محصولات هوشمند است.
از میزان مصرف برق مطلع شوید
گجتی که توسط این شرکت طراحی شده است می‌تواند زمان تقریبی و میزان استفاده از برق را دنبال کند و نمودار‌هایی را برای کاربر در معرض نمایش بگذارد تا از میزان مصرف انرژی مطلع شود.
از طریق این برنامه همچنین کاربر می‌تواند از راه دور کنترل و نظارت بر روی هر خروجی و پریز را کنترل کند، مثلا در حال حاضر پریز الکسا یا دستگاه‌های گوگل به آن متصل شده است. برای مثال می‌توانید از یک خروجی به مدت یک هفته استفاده کنید و سپس این برنامه را به پریز بدهید که ستاپ باکس تلویزیون را در ساعاتی خاص خاموش کند تا میزان مصرف برق کم شود. این پریز با کمک هوش مصنوعی خود می‌تواند اتصال خود از برق را قطع کند تا این میزان مصرف را کاهش دهد.
استفاده از این پریز نیز آسان است. تنها کافی است آن را به برق متصل کرده و به اپلیکیشن آن متصل شوید که برای هر دو سیستم عامل اندروید و ios در دسترس قرار گرفته است. هنگامی که این کار انجام می‌شود، برنامه اپلیکیشن، اتصال پریز را تشخیص می‌دهد و بلافاصله اطلاعات زمان واقعی در هنگام مصرف انرژی را نمایش می‌دهد.
پریز هوشمند در دو نسخه بلوتوث و وای فای اجازه نظارت بر انرژی و زمان بندی توصیه شده توسط هوش مصنوعی را می‌دهد. البته برای برنامه ریزی دستگاه‌های هوشمند خانگی حتما باید حالت وای فای را انتخاب کنید تا به دستگاه‌ها متصل شود. هزینه نوع بلوتوثی آن ۵۰ دلار و نوع وای فای آن با ۱۰ دلار گران تر، ۶۰ دلار است.
منبع: با مردم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا