شرکتهای توزیع برق

وجود ۶۳۷ هزار مشترک برق/وجود ۱۳ هزار انشعاب غیردائم در کردستان

برق اخبار برق صنعت برق وزیع نیروی برق کردستان هیوا لهونیان انشعاب غیرمجاز برقبه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، هیوا لهونیان اظهارداشت: تاکنون ۱۳ هزار انشعاب برق غیردائم در استان شناسایی شده که ۱۱ هزار فقره آن در بخش خانگی و بقیه مربوط به خانه باغ ها است.

وی با بیان اینکه امسال شش هزار فقره انشعاب غیر مجاز برق در استان به غیر دائم تبدیل شد، افزود: تبدیل یک هزار فقره انشعاب غیرمجاز به غیردائم در دستور کار قرار دارد و در حال احداث شبکه‌ های برق این انشعاب ‌ها هستیم و بقیه نیز با تلاش شبانه روزی همکاران و همکاری دستگاه ‌های مربوطه انجام می ‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان مصرف انرژی انشعاب ‌های غیر مجاز را حدود دو تا سه برابر انشعاب معمولی اعلام کرد و ادامه داد: پیگیری و همکاری دستگاه‌ های متولی و تبدیل این انشعاب‌ ها به انشعاب‌ های قانونی، کمکی به شرکت توزیع برق در راستای ارائه خدمات بهتر به مشترکان است.

لهونیان یادآور شد: در استعلام ها، مهلتی به دستگاه‌ های متولی داده می ‌شود که در صورت پاسخگو نبودن در زمان مقرر تبعات منفی ناشی از واگذاری انشعاب به متقاضی متوجه خود دستگاه مربوطه خواهد بود، چرا که به محض استعلام دستگاه ها، شرکت توزیع برق هیچ منعی برای واگذاری انشعاب ‌ها ندارد.

وی یکی از اهداف مهم شرکت توزیع برق استان را ساماندهی انشعاب ‌های غیر مجاز از طریق واگذاری انشعاب غیر دائم عنوان کرد و بیان کرد: در صورت نداشتن منع قانونی و عدم مغایرت با آیین نامه ‌های اجرایی و قانون ابلاغ شده، تبدیل این انشعاب ‌ها در زمان کمی صورت می‌ گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان در پایان سخنان خود گفت: ضریب نفوذ برق در بخش شهری و روستایی کردستان ۱۰۰ درصد است و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار هم از نعمت برق برخوردار هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا