اخبار صنعت برق

تبدیل دی اکسید کربن به سوخت صنعتی با برق تجدیدپذیر

 برق ، خبربرق ، صنعت برق ، انرژی های تجدیدپذیر ، تبدیل گاز به برق ، دی اکسید کربن ، گاز co2یک گروه از محققین موسسه راولند دانشگاه هاروارد، سیستمی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای تبدیل دی اکسید کربن به مونواکسید کربن به دست آورده اند که این ترکیب دوم در فرایند‌های مختلف صنعتی قابلیت استفاده دارد.

بالاخره در روزگاری نه چندان دور، به مدد سیستم جدیدی که از برق تجدیدپذیر برای تبدیل دی اکسید کربن به مونواکسید کربن استفاده می‌کند، گاز‌های مخرب حاصل از نیروگاه‌های برق و صنایع سنگین، به جای انتشار در اتمسفر قابلیت جذب و تبدیل از حالت گاز‌های گلخانه‌ای به سوخت صنعتی خواهند داشت.

، یک گروه از محققین موسسه راولند دانشگاه هاروارد، سیستمی برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای تبدیل دی اکسید کربن به مونواکسید کربن به دست آورده اند که این ترکیب دوم در فرایند‌های مختلف صنعتی قابلیت استفاده دارد.

دانشمند ارشد این تحقیق می‌گوید: ایده امیدوار کننده این تحقیق این است که می‌توان این سیستم در یک نیروگاه زغال سنگی یا دیگر صنایع به کار گرفت. حدود ۲۰ درصد گاز تولیدی این نیروگاه‌ها دی دی اکسید کربن است؛ بنابراین با ارسال CO۲ به این سلول‌ها و با استفاده از برق پاک، می‌توان مواد شیمیایی تولیدی این زائدات را به سوخت قابل مصرف تبدیل کرد و چرخه CO۲ را در این بخش متوقف کرد.

در این سیستم به گفته محققان آن، بر دو چالش عمده غلبه شده است: یکی هزینه‌ها و دیگری مقیاس پذیری آن.

بر همین اساس دانشمندان قبلا از یک کاتالیست اتم نیکل بر پایه گرافن استفاده می‌کردند، اما این ماده بسیار گران قیمت است؛ بنابراین آن‌ها از محصولی استفاده کردند که هزاران برابر ارزان‌تر از گرافن بود: یعنی کربن بلاک.

استفاده از کربن بلاک باعث شد هزینه‌های سیستم کاهش بیابد و در کنار آن تبدیل CO۲ به CO هم بهتر انجام شود.

به این ترتیب دانشمندان امیدوارند بتوانند این تبدیل CO۲ به CO را در ابعاد کیلوگرم انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا