اخبار عمومی

استفاده از صندلی کودک در خودرو و کلاه ایمنی برای موتورسواران اجباری شد

استفاده از صندلی کودک در خودرو و کلاه ایمنی برای موتورسواران اجباری شد

ایمنی خودرو یکی از دغدغه‌های اساسی شهروندان است؛ اما در کنار ارتقای کیفیت ساخت و تجهیزات ایمنیخودروها، رعایت نکات ایمنی توسط عامه مردم اهمیت زیادی دارد. بستن کمربند، استفاده از کلاه ایمنی موتورسیکلت و صندلی کودک باعث کاهش تلفات جاده‌های خواهند شد. مجلس شورای اسلامی در راستای حراست از جان شهروندان، به دنبال تصویب مقررات جدید برای کاهش تلفات رانندگی است.

صندلی کودک خودرو

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس از اصلاح ماده ۱۹ قوانین راهنمایی و رانندگی و الزامی شدن داشتن صندلی کودک و کلاه ایمنی برای تمامی سرنشینان موتورسیکلت در جلسه امروز کمیسیون عمران خبر داد. سید ابوالفضل موسوی ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس گفت:

در جلسه امروز ادامه بحث اصلاح قانون نظام مهندسی مورد بررسی قرار گرفت و ما در جلسات گذشته تا ماده ۲۵ این طرح را بررسی کرده بودیم. در جلسه امروز این نکته مطرح شد که با توجه به تغییر تیم وزارت راه و شهرسازی به‌خصوص در حوزه نظام مهندسی، تیم جدید با آن‌چه در کمیسیون در حال بررسی بود، مخالفت اصولی داشت. در نهایت تیم جدید یک هفته از کمیسیون وقت گرفت تا با نگاه جدید مدیران به اصل این طرح را مورد بررسی قرار دهد و در جلسه بعد نظر عمومی وزارت راه و شهرسازی را اعلام کند.

کلاه ایمنی موتورسیکلت

 

نماینده مردم یزد در مجلس ادامه داد:

اگر وزارت راه و شهرسازی با ما همراه شود، اصلاح این قانون سرعت بیش‌تری خواهد گرفت. موضوع بعدی اصلاح ماده ۱۹ قوانین راهنمایی و رانندگی بود که بر اساس این ماده، بستن کمربند ایمنی در جاده‌ها برای تمامی سرنشین‌های خودرو الزامی است؛ چرا که بیشتر تلفات در تصادفات جاده‌ای به‌دلیل نبستن کمربند ایمنی است. از سوی دیگر در جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس تصویب شد تا داشتن صندلی کودک برای خودروهای سواری الزامی شود؛ چرا که بیشترین تلفات تصادفات رانندگی (کودکان) به‌دلیل نداشتن کمربند ایمنی یا صندلی کودک است.

سید ابوالفضل موسوی در پایان تصریح کرد:

از سوی دیگر در جاده‌ها تمامی سرنشین‌های موتورسیکلت چه فرد راننده و چه سرنشین عقب آن باید کلاه ایمنی داشته باشند. رعایت این قوانین، تلفات تصادفات رانندگی را کاهش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا