اخبار صنعت برق

دوره آموزشی بهره برداری پست‌های فشارقوی تشکیل شد

در ادامه برگزاری اثربخش دوره آموزشی بهره برداری پست‌های فشارقوی برای اپراتور‌های استان قم و تهران و به منظور آشنایی کارکنان با نحوه پرکردن کامل فرم‌های PM پست، شرکت برق منطقه‌ای تهران دوره آموزشی بهره برداری پست‌های فشارقوی را برای ۳۲ نفر از کارکنان این شرکت، طی مدت ۱۵ جلسه (۵۴ ساعت) و در دو گروه آموزشی برگزار کرد.
بنابراین گزارش آشنایی با دستورالعمل‌های سرویس و نگهداری تجهیزات پست شامل و اهمیت و نقش بهره برداری از پست‌های فشار قوی، آشنایی با ترانس‌ها اندازه گیری، آشنایی با ترانسفورماتور‌های قدت – ترانسفورماتور‌های زمین – ترانسفورماتور تغذیه داخلی، آشنایی با باسبار، آشنایی با بانک‌های خازنی، آشنایی با برقگیر و لاین تراپ، آشنایی با پست‌های GIS، تابلو‌های AC و DC و.. ذکر شده است.
این گزارش اضافه می‌کند دفتربرنامه ریزی منابع انسانی و آموزش شرکت برق منطقه‌ای تهران پس از برگزاری جلسه‌ای با حضور رییس اداره انتقال نیروی جنوب البرز مبنی بر بررسی محتوا و چگونگی برگزاری دوره مذکور جهت اپراتور‌های امور انتقال نیروی البرز، اقدام به برگزاری این دوره کرده است.
دوره مربوطه در ۲ گروه آموزشی جهت شاغلین در بخش شغلی ۲۰۰۰۰ و انجام کار مشخص شاغل در استان البرز و با تدریس کارکنان بازنشسته شرکت متانیر بوده است؛ که ۳ روز آن به صورت عملی و در زمان انجام سرویس توسط اکیپ‌های تعمیراتی در پست‌های فشارقوی برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا