ورزشی

انتخاب تیم داوری ایران افتخار فوتبال بود

علیرضا فغانی،تیم داوری،برترین آسیا«علی رضا فغانی» روز ‌چهار‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا چند سالی است که عنوان بهترین داور سال قاره را برداشته است و به جای آن داورانی که در مسابقات جهانی قضاوت های خوبی داشته اند و اتفاقات خوبی برایشان شکل گرفته جایزه ویژه ای دریافت می کنند.
او افزود: خوشبختانه با توجه به اینکه تیم داوری ایران متشکل از من، رضا سخندان و محمد منصوری در جام جهانی روسیه عملکرد خوبی داشتیم و توانستیم دیدار رده بندی این تورنمنت را قضاوت کنیم جایزه ویژه سال داوری را دریافت کردیم.
فغانی درباره این که چه احساسی پس از کسب این عنوان مهم داوری داشت؟ گفت: این یک افتخار بزرگ و با ارزش برای جامعه فوتبال ایران بود و از این که توانستیم نام کشور عزیزمان را مطرح کنیم بسیار خوشحال هستیم.
داور مطرح ایران گفت: پیش از این نیز یک بار دیگر تیم داوری ما به این مهم رسیده بود. در سال ۲۰۱۶ و پس از قضاوت فینال المپیک ریو کنفدراسیون فوتبال آسیا چنین عنوانی را به من و همکارانم اختصاص داد.
او در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال دارد بازهم فینال جام ملت های آسیا را قضاوت کند؟ گفت: امیدوارم تیم ملی فوتبال ایران به فینال این تورتمنت بزرگ آسیایی صعود کند و پس از سال ها قهرمان جام ملت های آسیا شود. این برای من از هر چیز دیگری مهم تر است.
فغانی تاکید کرد: تیم داوری ایران تمام تلاشش را به کار خواهد بست تا بهترین عملکرد داوری را در جام ملت های آسیا به نماش بگذارد چرا که بعد از این رقابت ها تیم های داوران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را می بندند و می خواهیم جزو کاندیداهای این مسابقات باشیم.
او در پایان گفت: از همه کسانی که ما را در داوری حمایت کردند تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم بتوانیم با عملکرد خوبمان قدردان این محبت ها باشیم.
در مراسم انتخاب برترین های سال ۲۰۱۸ فوتبال آسیا که به میزبانی عمان و در شهر «مسقط» برگزار شد، تیم داوری علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری از ایران که عملکرد درخشانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشتند، عنوان برترین داوران را به خود اختصاص دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا