اخبار عمومی

بازی تدارکاتی نیاز اصلی فوتبال زنان برای صعود به المپیک

خبر ورزشی،اخبار ورزشی،فوتبال زنان،ورزش زنان،تیم ملی فوتبال زنان،مریم آزمون،دختران فوتبالیست، لیگ فوتبال زنان،الهام فرهمند،پروین فرهادی،زهرا قنبری کاپیتان تیم ملی به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال زنان ایران با قرار گرفتن در رده نخست گروه خود در مرحله مقدماتی مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ به مرحله دوم مسابقات صعود کرد.
شاگردان مریم آزمون با تیم های لبنان و هنگ کنگ همگروه بودند و توانستند با یک پیروزی و یک تساوی ضمن سرگروهی به مرحله بعدی این رقابت ها راه پیدا کنند.
مرحله دوم مسابقات انتخابی المپیک از ۱۲ تا ۲۰ فروردین سال ۹۸ برگزار می شود و مهم ترین بزنگاه فوتبال زنان ایران در سال های اخیر محسوب خواهد شد.
دختران فوتبالیست ایرانی که هر بار از نداشتن اردوهای مستمر ناراضی بودند، امسال برخلاف همیشه پیش از اعزام در چندین دوره اردوی منظم ملی شرکت کردند و همین موضوع هم باعث شد با روحیه، انگیزه و توان بدنی و هماهنگی تیمی بیشتری در رقابت ها حاضر شوند.
اما حالا که هم لیگ فوتبال زنان در پیش است و هم اردوهای ملی باید آغاز شود، برگزاری بازی های دوستانه اصلی ترین خواسته ملی پوشان است.
الهام فرهمند مهاجم اصفهانی تیم ملی روز جمعه درباره حضور در این رقابت ها گفت: شرایط تیم ها خیلی خوب بود. هم لبنان و هم هنگ کنگ کیفیت بالایی در زمین از خود نشان دادند اما خوشبختانه توانستیم به عنوان سرگروه صعود کنیم تا روحیه و انگیزه بازیکنان هم بیشتر شود. مشکل اصلی ما این بود که بازی تدارکاتی نداشتیم. بارها هم درباره اش صحبت کرده بودیم که پیش از اعزام نیازمند چند بازی تدارکاتی خارجی هستیم تا بیشتر در شرایط مسابقه قرار بگیریم. در واقع بازی با لبنان برای ما بازی تدارکاتی بود.
وی ادامه داد: برای مرحله بعدی کار سخت تری در پیش داریم. اردوی خوبی داشتیم اما برای اینکه بتوانیم در مرحله بعدی هم صعود کنیم باید بازی های تدارکاتی برای ما برنامه ریزی کنند. چند بازی با تیم های شرق آسیا یا تیم های اروپایی برگزار شود که خودمان را به چالش بکشیم.
پروین فرهادی دیگر ملی پوشان تیم فوتبال کشورمان هم خاطرنشان کرد: علت تساوی در بازی دوم عدم آشنایی تیم با هوای کشور میزبان بود. بازی دوم یعنی مسابقه مقابل هنگ کنگ سخت تر بود. چون هم تیم قوی تری نسبت به لبنان مقابلمان قرار گرفته بود هم اینکه بدن ما به این میزان گرمای هوا عادت نداشت. برای همین بازیکنان در زمین به شدت تحت فشار بودند و املاح زیادی را از دست دادند. با این وجود پرتلاش و جنگنده بازی کردیم تا سرگروه شویم.
فرهادی درباره برنامه های آینده تیم ملی گفت: دور بعدی مسابقات فروردین سال ۹۸ برگزار می شود. تا آن زمان ضمن اینکه باید اردوها مستمر باشد، نیاز جدی تری به بازی های تدارکاتی داریم. برای همین مسابقات هم رقبای ما چند بازی تدارکاتی داشتند اما تیم ملی فوتبال زنان ایران فقط یک بازی دوستانه با تیم زیر ۱۹ سال کشور خودمان داشت که خب مشخص است چنین مسابقه ای برایمان آورده چندانی نخواهد داشت. از اینکه صعود کردیم خوشحالیم اما هدف مهم تر، مرحله بعدی مسابقات است که باید برای موفقیت در آن میدان تمام تلاشمان را بکنیم. بی وقفه می جنگیم و امیدواریم که فدراسیون هم بی وقفه حمایتمان کند.
زهرا قنبری کاپیتان تیم ملی هم با اشاره به تغییر رویکرد فدراسیون درباره فوتبال زنان گفت: برای نخستین بار بعد از چند ماه اردوی مستمر به یک مسابقه اعزام شدیم و همین موضوع تفاوت عملکردمان را نشان داد. رقبا هم تغییر زیادی کرده بودند و این نشان می دهد که فوتبال زنان در تمام کشورها تا چه اندازه رو به پیشرفت است و همین موضوع هم کار ما را سخت تر می کند.
وی ادامه داد: تیم هایی که به مرحله بعدی مسابقات صعود می کنند تفاوت زیادی با تیم های این مرحله دارند. دیگر نمی توان به راحتی به آن ها گل زد و گل نخوردن هم سخت تر است. در نتیجه برای اینکه ما هم بهتر از این مسابقات باشیم باید بهتر و بیشتر تمرین کنیم.
قنبری در پایان خاطرنشان کرد: تفاوت ارودهای این چند ماه پیش رو، تا آغاز مسابقات با اردوهای قبلی این است که حال لیگ را هم در پیش داریم و همین موضوع حساسیت تمرینات را بالا می برد. امکان مصدومیت وجود دارد و باید تمام این موارد را در نظر گرفت. ضمن اینکه از حالا به بعد هیچ چیزی به اندازه مسابقات تدارکاتی با رقبای هم سطح یا بالاتر از خودمان باعث پیشرفتمان نمی شود.

دنیای صنعت برق/آخرین اخبار ورزشی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا