اخبار صنعت برق

خانه خودکفا در تولید برق

برق ، خبربرق ، صنعت برق ، صفحه خورشیدی ، خانه هوشمند ، خانه خود کفا ، تامین برق«خانه هوشمند» که با استفاده از انرژی پاک کار می‌کند در مسابقه «Solar Decathlon» خاورمیانه حائز مقام اول گردید، این خانه توسط دانشجویان دانشگاه ولونگونگ استرالیا در دبی با همکاری مرکز «TAFE» استرالیا طراحی شده است.

بیش از ۱۵ تیم از دانشجویان طراح و تکنسین از دانشگاه‌های مختلف جهان در این مسابقه بین المللی با هدف دستیابی به لقب بهترین خانه پایدار و اقتصادی به لحاظ انرژی شرکت کرده و برای جایزه ۲.۷۲ میلیون دلاری رقابت کردند.

ویژگی این خانه هوشمند که در این مسابقات با نام «گل صحرا» شرکت کرده بود تولید انرژی کاملاً پاک مورد نیاز خود است که در نتیجه این خانه به هیچ منبع انرژی خارجی نیاز ندارد.

صفحه‌های خورشیدی نصب شده بر روی پشت بام و دیوار‌های این خانه هوشمند ۵۷ کیلو وات برق تولید می‌کند در حالی که نیاز این خانه بیش از ۳۸ کیلو وات نیست.

گل صحرا شامل آشپزخانه، حمام، سالن و دو اتاق خواب است و مجموع مساحت آن ۹۰ متر مربع است.

کمیته برگزار کننده این مسابقات پیش از مشارکت پروژه‌های در این مسابقه آن‌ها را در حوزه هایی، چون طراحی منهدسی، ارتباطات، نوآوری ها، راحتی و فراهم نمودن انرژی برق مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

منبع: ایسکا نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا