اخبار صنعت برق

آمادگی مرکز کنترل دیسپاچینگ بوشهر برای مقابله با هرگونه بحران

 برق ، خبربرق ، صنعت برق ، نادر تمیمی ، بوشهر ، دیسپاچینگ ، نقش محورینادر تمیمی امروز در بوشهر اظهار داشت: با توجه به نقش محوری مرکز کنترل دیسپاچینگ در حفظ و پایداری شبکه توزیع، در نشست‌های تخصصی با موضوع مدیریت بحران در هنگام بارندگی تصمیم‌های خوب کارشناسی اتخاذ شده است.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: در این جلسه هماهنگی که با هدف مقابله با بحران‌های احتمالی و شرایط خاص اقلیمی، در محل دیسپاچینگ شرکت برگزار شد نظارت و کنترل پارامتر‌های مورد نیاز خطوط و تاسیسات توزیع، ترانسفورماتور‌ها و ثبت موارد فوق بصورت مکانیزه برای مقابله با هر گونه خاموشی در شرایط نامساعد جوی مورد تاکید قرار گرفت.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به نقش مرکز دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان در دریافت اطلاعات پست‌ها و عملکرد رله‌های حفاظتی فیدر‌های فشار متوسط از دیسپاچینگ توزیع، تصمیم لازم برای عادی سازی وضعیت جهت وصل کلید فیدر خروجی ترانسفورماتور در زمان قطع بی برنامه برق در زمان بارندگی‌ها اتخاذ می‌شود.

تمیمی ادامه داد: این شرایط سبب می‌شود که در صورت شرایط نامساعد جوی که با قطع برق می‌تواند همراه شود، در کمترین زمان ممکن اقدام به عیب یابی شبکه در کنار رفع خرابی‌ها و برق دار کردن مشترکین انجام شود.

وی یاداور شد: گروه‌های عملیاتی مدیریت‌های برق شهرستان‌ها و سایر واحد‌های مرتبط در شرکت توزیع برق استان به منظور آماده سازی جهت مقابله با بحران در زمان بارش‌ها سازماندهی شده است.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر بیان کرد: نظارت بر مقاوم سازی تمرکز زدایی انبارها، ساختمان‌ها و تاسیسات در شبکه‌های توزیع بمنظور کاهش خدمات وارده در کنار برنامه ریزی و مطالعه در رابطه با پیش بینی ریسک خطر بهنگام ساختن آن‌ها بمنظور دستیابی به بالاترین وضعیت آمادگی مقابله با رویداد‌های احتمالی برای شبکه نیز انجام شده است.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا