اخبار صنعت برق

افتتاح شبکه آبیاری سد “قیقاج” در آذربایجان‌غربی با حضور وزیر نیرو

برق،اخبار برق،صنعت برق،وزیر نیرو

به گزارش ایسنا، همزمان با سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان آذربایجان غربی با حضور دکتر اردکانیان وزیر نیرو،  واحد عمرانی ۲ سد قیقاج در شهرستان پلدشت استان آذربایجان غربی مورد بهره برداری قرارگرفت.

واحد عمرانی ۲ شبکه اصلی آبیاری پایاب سد مخزنی قیقاج با سطح خالص ۱۱۰۰ هکتار شبکه آبیاری مشتمل بر کانال آبیاری درجه ۱و۲ به طول ۷٫۲ کیلومتر، زهکش درجه ۱و۲ به طول ۴۰٫۹۶ کیلومتر و ۸۹ دستگاه ابنیه می باشد.

محل تامین آب این واحد عمرانی از سد مخزنی قیقاج بوده و برای احداث و تکمیل این پروژه اعتباری بالغ بر ۵۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

سد ذخیره‌ای قیقاج در قسمت شمال غربی استان در فاصله حدود ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر مرزی پلدشت واقع شده و برای استفاده از حقابه کشور از رودخانه ارس به منظور ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و ایجاد فضای گردشگری در منطقه محروم اراضی حاشیه جنوبی رودخانه ارس با اجرای سازه های آبی متنوع ساخته شده است.

برق،اخبار برق،صنعت برق،وزیر نیرو

به گزارش ایسنا، امروز مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شهید باکری میاندوآب با حضور عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و جمعی از مسئولان شهرستان در شهرک صنعتی شهید باکری میاندوآب برگزار شد.

ناصر امیری فرماندار میاندوآب در این مراسم گفت: این پروژه با ۳۰۰ متر مکعب ظرفیت و با ایجاد شبکه فاضلاب به طول هشت کیلومتر و با ۱۱ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات ملی و اعتبارات داخلی ساخته شده است.

در ادامه سفر یک روزه فرستاده ویژه رئیس جمهور به میاندوآب در غالب سفر استانی هیئت دولت به آذربایجان غربی، بازدید از پتروشیمی در حال ساخت میاندوآب و شرکت در شورای اداری شهرستان برنامه دیگر وی بوده است.

به گزارش ایسنا، امروز مراسم افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی شهید باکری میاندوآب با حضور عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و جمعی از مسئولان شهرستان در شهرک صنعتی شهید باکری میاندوآب برگزار شد. ناصر امیری فرماندار میاندوآب در این مراسم گفت: این پروژه با ۳۰۰ متر مکعب ظرفیت و با ایجاد شبکه فاضلاب به طول هشت کیلومتر و با ۱۱ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات ملی و اعتبارات داخلی ساخته شده است. در ادامه سفر یک روزه فرستاده ویژه رئیس جمهور به میاندوآب در غالب سفر استانی هیئت دولت به آذربایجان غربی، بازدید از پتروشیمی در حال ساخت میاندوآب و شرکت در شورای اداری شهرستان برنامه دیگر وی بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا