کدبانو

 طرز تهیه اسلایم در خانه با روشی ساده

 طرز تهیه اسلایم در خانه با روشی ساده

 

در این مطلب با دو روش مختلف برای طرز تهیه اسلایم خمیر بازی محبوب مخصوص کودکان آشنا خواهید شد که شما می توانید با کمک یکی از این روش ها خمیر اسلایم را با صرف مدت زمان کوتاه و هزینه کم در منزل تهیه کنید.

خمیر اسلایم از انواع وسایل بازی جدید برای کودکان است که در طرز تهیه اسلایم از مواد کم خطر و ساده استفاده می شود و شما می توانید این خمیر بازی را به راحتی و با صرف هزینه کمی در منزل تهیه کنید. 

خمیر اسلایم دارای حالت ژلاتینی شکل است و این نوع خمیر مانند خمیر بازیخمیر بازی باعث رشد و بهبود خلاقیت در کودکان دختر و پسر می شود و اگر شما تمایل دارید استعداد کودک خود را در ساخت انواع کاردستی کودکانه و وسایل مختلف افزایش دهید بهتر است این نوع خمیر بازی را در اختیار او قرار دهید و از کودک خود بخواهید تا وسایل و کاردستی های بی نظیری را به کمک این نوع خمیر در منزل درست کند.

طرز تهیه اسلایم با دو روش مختلف

برای تهیه اسلایم از روش های مختلفی استفاده می شود و شما می توانید با کمک کودک تان در منزل این خمیر بازی را تهیه کنید. در ادامه این مطلب دو روش ساده برای ساخت اسلایم را به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،

روش اول ساخت خمیر اسلایم با شامپو

مواد لازم 

  • شکر : یک قاشق چایخوری
  • شامپو : ۵۰ گرم
  • کاسه : یک عدد

روش ساخت اسلایم با شامپو 

برای تهیه اسلایم ابتدا شامپو را درون ظرفی مناسب بریزید و به خوبی هم بزنید.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،

۱/۲ قاشق چایخوری شکر را به شامپو بیفزایید و هم بزنید و بعد از مخلوط شدن شکر و شامپو باقی مانده شکر را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،

سپس مخلوط مواد را به مدت دو ساعت درون فریزر قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده مخلوط شامپو و شکر را از درون فریزر بیرون آورید.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،

توجه داشته باشید که خمیر نباید به دست های شما بچسبد و در صورت تمایل می توانید خمیر اسلایم را ورز دهید تا ظاهر بهتری پیدا کند.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،

نکات طلایی در ساخت خمیر اسلایم با شامپو

  1. به جای استفاده از شکر می توانید در طرز تهیه اسلایم از نمک استفاده کنید و مخلوط شامپو و نمک را هم بزنید سپس ترکیب شامپو و نمک را به مدت دو روز درون ظرفی در بسته نگه دارید.
  2. در صورت تمایل می توانید شامپو را به تنهایی درون ظرفی مناسب بریزید و به صورت کامل هم بزنید سپس به مدت دو تا سه روز شامپو را به صورت رو باز در مکانی مناسب قرار دهید.
  3. برای تهیه خمیر اسلایم رنگی می توانید مقداری رنگ خوراکی یا آبرنگ به خمیر اضافه کنید و خمیر را ورز دهید تا همه قسمت های آن به رنگ دلخواه شما در آید.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،

روش دوم دستور تهیه اسلایم

مواد لازم 

  • آب ولرم : ۱ فنجان
  • چسب چوب
  • پودر بوراکس : ۱ قاشق غذاخوری
  • آبرنگ یا رنگ خوراکی

دستور تهیه خمیر اسلایم 

پودر بوراکس را درون ظرفی مناسب با ۱ فنجان آب ولرم ترکیب کنید و هم بزنید تا پودر بوراکس به خوبی درون آب حل شود. درون ظرفی دیگر ۱/۲ فنجان آب را با ۱/۲ فنجان چسب چوب مخلوط کنید.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،

سپس رنگ خوراکی یا آبرنگ را به مخلوط چسب چوب بیافزایید همچنین در صورت تمایل می توانید مخلوط چسب چوب را به درون ظرف های کوچک بریزید و هر کدام را به رنگی مختلف در آورید.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،
در مرحله بعدی طرز تهیه اسلایم پودر بوراکس و مخلوط چسب چوب را با یکدیگر ترکیب کنید و به مدت ۳۰ ثانیه اجازه دهید تا مخلوط مواد سفت شوند.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،
در این مرحله خمیر اسلایم آماده است و شما می توانید این نوع خمیر را درون ظرف دربسته نگهداری کنید و از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

کار دستی کودکانه،اسلایم،طرز تهیه اسلایم،

در این مطلب با ۲ روش ساده برای طرز تهیه اسلایم آشنا شدید که امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید خمیر اسلایم را به راحتی در منزل تهیه کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش ساخت و انواع مدل های کاردستی کلیک کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا