اخبار صنعت برق

اردکانیان:رینگ ۴۰۰ کیلوولت اطراف دریاچه ارومیه تا پایان دولت دوازدهم تکمیل می‌شود

مهم‌ترین مسائل صنعت آب و برق استان آذربایجان غربی با حضور وزیر نیرو در شورای اداری شهرستان خوی بررسی و چاره‌اندیشی شد.
 برق ، خبربرق ، صنعت برق ، رضا اردکانیان ، اردکانیان ، وزیر نیرو ، خوی ، آذربایجان غربی ، توسعه صادرات انرژی ، رینگ 400 کیلوولت ارومیه ، دریاچه ارومیهجلسه شورای اداری شهرستان خوی با عنوان بررسی مسائل صنعت آب و برق صبح امروز سه‌شنبه در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور وزیر نیرو، نمایندگان مردم شهرستان خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و مدیران عامل صنعت آب و برق استان آذربایجان غربی برگزار شد.
رضا اردکانیان وزیر نیرو گفت: “زمان” اصلی‌ترین سرمایه ماست و مجموعه وزارت نیرو در این فرصت محدود برای اجرای برنامه‌ها به بهترین شکل تمام تلاش خود را به‌کار خواهد گرفت تا نزد آیندگان سرافزار باشیم.
وزیر نیرو در ادامه این نشست از تکمیل رینگ ۴۰۰ کیلوولت اطراف دریاچه ارومیه بین شهر‌های خوی، تبریز، سهند، ارومیه و ماکو تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.
وی ادامه داد: با توجه به نقش زیربنایی صنعت برق، رینگ قدرتمند ۴۰۰ کیلوولت اطراف دریاچه ارومیه با هدف افزایش پایدار برق منطقه شمال غرب کشور و همچنین توسعه صادرات انرژی به کشور‌های همسایه، تا پایان دوره دوازدهم ریاست جمهوری تکمیل خواهد شد.
اردکانیان اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به‌زودی عملیات احداث خط انتقال ۴۰۰ کیلوولت خوی، ماکو نیز آغاز خواهد شد.
وزیر نیرو با اشاره به احداث چندین سد، کانال‌های اصلی شبکه‌های آبیاری و زهکشی با مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان در استان آذربایجان غربی افزود: این میزان اعتبار هزینه شده علاوه بر سرمایه‌گذاری در طرح‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و همچنین تولید، انتقال و توزیع برق در این استان است.
اردکانیان همچنین از تصمیمات اخذ شده برای شتاب‌بخشی به پروژه‌های تامین آب کشاورزی موردنیاز استان به عنوان دستاورد‌های دیگر سفر خبر داد.
پیش از آن، “سیدمحمد عابدی” معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی با اشاره به خشکسالی فلات ایران و چالش‌های جدی پیش‌رو گفت: شهرستان خوبی به‌رغم همسایگی با دریاچه ارومیه و حوضچه آن، متاسفانه در طول سال‌های گذشته در ارتباط با بخش آب با مشکلات زیادی مواجه بوده و نیاز به کار کارشناسی دارد.
وی احداث سد مخزنی برای تامین نیاز‌های آبی را از مهم‌ترین اولویت‌های استراتژیک شهرستان خوی دانست و افزود: اگر تا سه چهار سال آینده برنامه‌ای برای تامین پایدار آب شرب برای این شهرستان در نظر گرفته نشود، جمعیت ۴۲۰ هزار نفری خوی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا