اخبار صنعت برقسیم و کابل

کابل‌های فشار قوی دانش‌بنیان سیم و کابل ابهر صادر شد

کابل‌های فشار قوی سیم و کابل ابهر

انتقال برق به صورت ولتاژ بالا نیاز به کابل‌هایی دارد که تولید آنها به مواد اولیه و دانش فنی خاصی نیازمند است که تنها در اختیار چند کشور محدود است.

یک شرکت دانش‌بنیان با بومی‌سازی فناوری این کابل‌ها نه تنها نیاز داخل را تامین کرد، بلکه این محصولات را به کشورهای مانند افغانستان، عراق و ونزوئلا نیز صادر کرده است.

 

گزارش کارآموزی شرکت سیم و کابل ابهر pdf

 

کابل‌های فشار قوی
کابل‌های فشار قوی

 

مجید شمس مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان سیم و کابل ابهر گفت:

این شرکت سه محصول دانش‌بنیان تولید می‌کند که شامل کابل  ۲۳۰ کیلو ولت، کابل ۴۰۰ کیلو ولت و کابل چند لایه می‌باشد.

در شبکه‌های انتقال برق، انتقال نیرو به دو روش هوایی و زمینی انجام می‌گیرد. انتقال هوایی، معمولاً مشکلات عمده‌ای مانند مسائل زیست‌محیطی و خطرات جانی ایجاد می‌کند، ضمن آن که قیمت دکل مورد استفاده نیز بسیار بالا است.

 مجید شمس در ادامه افزود:

این شرکت با تامین کابل‌های با کیفیت انتقال برق، زمینه انتقال برق در زیر‌زمین را فراهم کرده است که نسبت به روش انتقال هوایی برق، از مزیت‌های پرشماری برخوردار است.

با توجه به اینکه تولید  کابل‌های انتقال فشار قوی برق، به فناوری و مواد اولیه خاص و پیشرفته‌ای نیاز دارد، پیش از این تنها چند کشور محدود مانند فرانسه، کره جنوبی و ژاپن از این فناوری برخوردار بودند.

 

سیم و کابل ابهر

کاتالوگ محصولات سیم و کابل ساختمانی – سیم و کابل ابهر

 

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان سیم و کابل ابهر در ادامه افزود:

بومی‌سازی فناوری این کابل‌ها کمک کرد که نیاز داخلی به این محصول به صورت کامل مرتفع شود. خوشبختانه با توجه به تولید محصول با کیفیت داخلی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهور، واردات کابل‌های خارجی تا حد زیادی ممنوع شد و در صورت واردات نیز، شخص وارد کننده باید هزینه قابل توجه‌ای بابت تعرفه بپردازد که اصولاً توجیه اقتصادی ندارد.

شرکت‌های منطقه‌ای برق  نیز، اجازه استفاده از محصول وارداتی را ندارند.

شمس با اشاره به لزوم حمایت بیشتر از محصولات «ایران‌ساخت» گفت:

هر چند قیمت این محصول نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی، بسیار کمتر است، اما از نظر کیفیت برابر با این محصولات است و حتی از برخی رقبای خارجی، کیفیت بهتری دارد.

با توجه به همین کیفیت خوب توانستیم بازارهای کشورهای منطقه را تصاحب کنیم و این محصولات را به کشورهای مانند افغانستان، عراق و ونزوئلا صادر کنیم.

وی همچنین بیان کرد:

این شرکت موفق شده است که نیاز پروزه‌های مختلفی مانند برج میلاد، جایگزین‌سازی انتقال هوایی با انتقال زمینی در پروژه پل صدر، پالایشگاه ستاره خلیج فارس و فازهای مختلف پارس جنوبی را تامین کند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

فایل کامل و جامع آموزش کابل های فشار قوی PDF

مفاهیم سیم و کابل و اطلاعات فنی کابل ها و سیم ها pdf

کتاب عایق و فشار قوی PDF

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا