اخبار عمومی

وانتی های برق دزد ورامین

وانتی های برق دزد ورامینبرق دزدی

معضل وانت بار‌های میوه فروش به شهر یا منطقه خاصی محدود نمی‌شود و ساماندهی آن‌ها به یکی از جدی‌ترین مشکلات مناطق تبدیل شده، ولی در ورامین این مشکل با تهدیدی جدی‌تر همراه است چراکه صاحبان این وانت بار‌ها شب هنگام سیم‌های تیر‌های برق را لخت می‌کنند و برق را می‌دزدند و پایان شب وقتی کارشان تعطیل شد سیم‌ها را به همان حالت می‌گذارند و می‌روند.
محل استقرار بیشتر این وانت بار‌ها خیابان اصلی شهر ورامین است و گزارش شده ماموران پلیس راهور نیز بار‌ها برای برخورد با این پدیده اقدام کرده اند که گاه موضوع به درگیری با عوامل پلیس هم انجامیده، اما مشکل هنوز حل نشده است.
متولیان می‌گویند حل این مشکل که می‌تواند بسیار خطرساز باشد همکاری مشترک نهاد‌هایی ازجمله شهرداری، برق منطقه‌ای و اتحادیه وانت بار‌ها را نیز طلب می‌کند.
حاکیست که بسیاری از صاحبان این وانت بار‌ها به صورت فامیلی در ورامین کار می‌کنند و هر کدام گوشه‌ای از شهر از جمله مقابل مسجد جامع تاریخی، میادین و مساجد پرتردد را برای کار انتخاب کرده اند و برخی از آن‌ها شب هنگام نیز مکان کسب و کار خود را از هراس آنکه فرد دیگری آن را تصاحب نکند ترک نمی‌کنند.
همچنین استقرار این وانت بار‌ها در مسیر برخی مدارس باعث شده سیم‌های برق لخت در دسترس دانش آموزان قرار گیرد و می‌تواند از این منظر نیز خطرساز با شد.
**به صورت ضربتی جمع آوری می‌کنیم
مدیر برق منطقه‌ای ورامین با اشاره به اینکه سال گذشته طرح جمع آوری وانت بار‌هایی که اقدام به سرقت برق می‌کردند در ورامین اجرا شد از اجرای طرح ضربتی مجدد در این حوزه در آینده نزدیک خبر داد.
مسلم حاجی مزدرانی  افزود: این افراد اغلب از تیر‌های برق تزیینی شهرداری که ارتفاع کوتاه و قابلیت دسترسی بیشتری دارند اقدام به سرقت برق می‌کنند که خلاف قانون است و می‌تواند به شبکه برق شهرستان نیز آسیب وارد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا