شرکتهای توزیع برق

اولین نیروگاه خورشیدی استان فارس به ظرفیت ۱۰ مگاوات

نیروگاه خورشیدی احداث شده در استان فارس

بمناسبت فرارسیدن هفته دولت ، نخستین نیروگاه خورشیدی احداث شده در استان فارس که در منطقه دیندارلو واقع شده است به ظرفیت ۱۰ مگاوات با حضور مهندس اسمعیل تبادار استاندار فارس و تنی چند از مقامات و مسئولین استان در شهرستان خرامه مورد بهره برداری قرار گرفت و رسما افتتاح شد .

 

نیروگاه خورشیدی
نیروگاه خورشیدی

 

به گزارش دفترروابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس مهندس اسمعیل تباداراستاندار فارس در آیین افتتاح نیروگاه خرامه ، یکی از سیاست های مهم دولت تدبیر و امید را توسعه ی نیروگاه های خورشیدی و استفاده از انرژی های پاک دانست و گفت : این نیروگاه با اعتباری بالغ بر ۶۵میلیارد تومان توسط بخش خصوصی احداث شده و از یک ماه قبل کار آزمایشی را آغاز کرده و اکنون به شکل رسمی بهره برداری از آن آغاز شد.

وی گفت:

باید با تسهیل روند سرمایه گذاری و تشویق سرمایه گذاران به سمتی حرکت کنیم که در پهنه ی فارس زمینه ی ایجاد و استفاده از انرژی پاک خورشید برای تامین برق مورد نیاز فراهم شود. استاندار فارس با تصریح اینکه پیش از این در سروستان شاهد بهره برداری از نیروگاه خورشیدی بوده ایم،

گفت: نیروگاه خرامه اولین نیروگاه  است که به همت سرمایه گذار بخش خصوصی احداث و راه اندازی شد.

مهندس تبادار تاکید کرد:

با توجه به اینکه نیروگاه برق خورشیدی زمینه ی ذخیره ی سوخت فسیلی و حفاظت محیط زیست را فراهم می کند از اهمیت دو چندانی برخوردار است. تبادار گفت: انرژی خورشیدی از انرژی های نو محسوب می شود که براساس بررسی ها و مطالعات انجام شده فرصتی مناسب برای توسعه ی نیروگاه های خورشیدی در سراسر این استان وجود دارد. استاندار فارس با قدردانی از سرمایه گذار پروژه ی نیروگاه خورشیدی خرامه ومسئولین وزارت نیرو تاکید کرد:

توصیه می کنم که زمان صدور مجوزها را با تسهیلی که ایجاد می شود کم کنیم تا سرمایه گذار با انگیزه بیشتر به این عرصه ورود کند. همچنین وزارت نیرو زمینه ای را فراهم کرده است تا انرژی برق تولیدی نیروگاه های  را با سوبسیدی مناسب از سرمایه گذار خریداری کند.

 

نیروگاه خورشیدی

انرژی تجدیدپذیر ارزان ترین روش تامین برق

 

تبادار با اشاره به اینکه در آینده هم شاهد افتتاح نیروگاه اقلید خواهیم بود، ابراز امیدواری کرد که زمانی فرا برسد که انرژی مورد نیاز برق شهرستان های استان با بهره گیری از نیروگاه های خورشیدی تامین شود.

به گزارش دفترروابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس در ادامه این مراسم ، مهندس عبدالعزیز کریمی مدیر عامل این شرکت با ادای احترام به مقام شامخ شهیدان بو یژه شهدای دولت گفت : صنعت برق از صنایع زیر ساختی است و از اهمیت ویژه و مهمی بر خوردار می باشد . لذا مهمترین رویکرد وزارت نیرو پرداختن به زیر ساخت ها و توسعه تجهیزات و تاسیسات این صنعت در نقاط مختلف می باشد .

مهندس کریمی به فناوری نیروگاه خورشیدی اشاره کرد و گفت :

پس از اخذ مجوز های لازم ، صدور موافقت نامه ، پروانه احداث و مبادله قرارداد خرید تضمینی ، این نیروگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی ، با استفاده از فناوری بومی و بهره گیری از جدیدترین فناوری روز دنیا احداث و به شبکه برق متصل شد .

چگونگی روش های تولید برق نوین به زبان ساده word

 

مدیر عامل برق فارس افزود :

کار احداث این پروژه ی نیروگاهی با صرف هزینه ۶۵ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی ۵ماه به طول انجامید و در چند ماه آینده نیز شاهد بهره برداری از پروژه های دیگر خورشیدی در استان خواهیم بود .

مهندس کریمی به مزایای مهم احداث نیروگاه خورشیدی اشاره کرد و گفت : حفظ محیط زیست ، استفاده از انرژی پاک و حفظ منابع ملی از دستاوردهای اجرای طرح نیروگاه به شمار می رود . لذا از مصرف کنندگان در خواست می کنم با مصرف بهینه و صحیح در حفظ منابع کشور سهیم شویم .

 

آموزش کامل و تصویری آنتن مرکزی Pdf

پاورپوینت سیستم های دودویی ppt

جزوه آموزشي طراحی سيستم ارتينگ و حفاظت در برابر صاعقه pdf

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا