شرکتهای توزیع برق

شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر موفق به دریافت گواهینامه امنیتی نرم افزار از آزمایشگاه آپا شد

برق،اخبار برق،صنعت برق،شرکت توزیع برق استان بوشهر،گواهینامه امنیتی نرم افزار،آزمایشگاه آپا،دانشگاه فردوسی مشهدمدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان بوشهر گفت : اپلیکیشن اطلاع رسانی روابط عمومی شرکت توزیع برق استان بوشهر ( روشنا) موفق به دریافت گواهینامه آپا از دانشگاه فردوسی مشهد شد. این نرم افزار توسط حمید حق جو از پرسنل دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان بوشهر تولید شده است.

وی افزود : در راستای ایجاد حس اطمینان بیشتر مشتریان و تکمیل قابلیت ها و کیفیت نرم افزار شرکت اقدام به دریافت گواهی نامه ارزیابی امنیتی (آپا) در خصوص سامانه اطلاع رسانی روشنا شده است . از این رو بعد سپری کردن دوره تست و آزمون های مختلفی تحت عنوان آزمون جعبه سیاه موفق به دریافت این مهم شده است. در زیر با جزییات و چگونگی این گواهی نامه آشنا خواهید شد

«آپا» مخفف واژه‌های آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد است و نشان‌دهنده نوع فعالیت‌ها و خدماتی است که در حوزه امنیت شبکه‌های رایانه‌ای و سامانه‌های نرم‌افزاری در این آزمایشگاه های  تخصصی ارائه می‌شود. در این آزمایشگاه ها، فعالیت‌هایی از قبیل شناسایی تهدیدات رایانه‌ای، کشف آسیب‌پذیری‌ها، رسیدگی و کمک به سازمان‌های مختلف در هنگام بروز حوادث ناشی از حملات و رخدادهای امنیتی، ارزیابی امنیتی و انجام آزمون نفوذپذیری بر روی شبکه‌های رایانه‌ای و سامانه‌های نرم‌افزاری، ارائه طرح امنیت برای امن‌سازی شبکه‌های رایانه‌ای و خدمات  آگاهی‌رسانی و آموزش عمومی و تخصصی مرتبط ارائه می‌شود.

پرویز فرزین پور تصریح کرد:گواهی امنیت محصول دریافتی از آزمایشگاه آپا  بالاترین نشان امنیتی برای محصولات نرم افزاری در کشور بوده که با دریافت این گواهی، سازمان ها و ارگانهای مهم کشور به راحتی می توانند با اعتماد به این گواهی سیستم های نرم افزاری خود را تهیه و استفاده نمایند.

مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان بوشهر بیان کرد:

به دلیل زمان بر بودن فرایند ارزیابی امنیتی و حساسیت های سازمان فناوری اطلاعات برای انطباق محصولات با استانداردهای افتا، تاکنون شرکت های انگشت شماری در حوزه مدیریت کسب و کار موفق به اخذ این گواهینامه، فقط در یک ماژول، شده اند، که این مهم توسط روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر انجام شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا