اخبار صنعت برق

شروع بکار بزرگترین رویداد اقتصادی صنعت برق ایران/ برپایی ستاد خبری برق نیوز در نمایشگاه بین المللی صنعت برق

نمایشگاه برق
بزرگترین نمایشگاه تخصصی حوزه صنعت برق از امروز صبح و با حضور وزیر رضا اردکانیان، همایون حائری، محمدحسن متولی زاده و دیگر مقامات صنعت برقی در تهران آغاز بکار می‌کند و تا پایان روز دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷ ادامه خواهد داشت. در مراسم افتتاح نمایشگاه که به صورت قطع روبان از سوی مقام عالی شرکت کننده در مراسم افتتاحیه آغاز خواهد شد چند سالن نمایشگاه بین المللی صنعت برق مورد بازدید قرار خواهد گرفت.

برق نیوز هم به نمایشگاه بین المللی صنعت برق آمده است تا ضمن پوشش اخبار نمایشگاه، پذیرای مراجعه کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه باشد. میکسدزون و ستاد خبری برق نیوز در سالن خلیج فارس ظبقه دوم برپا شده است.

هرساله مراسم افتتاحیه بدون سخنرانی و به صورت قطع برگزار می‌گردد، اما اختتامیه به صورت کامل و با سخنرانی‌ها و تقدیر از شرکت‌های برتر برگزار خواهد شد.

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران طی بازه زمانی یازدهم تا چهاردهم آبان‌ماه سال جاری با حضور ۴۸۳ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است. ساعات بازدید از این نمایشگاه از ۹ صبح تا ۵ عصر می‌باشد. نمایندگان ۶۸ شرکت خارجی از جمله اتریش، آلمان، روسیه، ژاپن، انگلستان، چین، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، کره جنوبی و آمریکا نیز در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق حضور داشته که شرکت‌های چینی بیشترین تعداد را داردند.

امسال حال و هوای نمایشگاه خیلی متفاوت‌تر از سال قبل است. سال گذشته به دلیل شرایط اقتصادی بهتر کشور، میزان مشارکت نیز بیشتر از امسال بود. در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ۷۷۰ شرکت داخلی و خارجی حضور داشتند که از تاریخ ۱۳ آبان تا ۱۶ آبان ۹۶ برگزار گردید.

گفته می‌شود در هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق غرفه‌هایی از اصناف مختلف صنعت از بخش‌های سیم و کابل گرفته تا تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیتم‌های ابزار دقیق و … دایر است.

در روز دوم این نمایشگاه، نشستی با عنوان “چالش‌ها و راهکار‌های تحقق اهداف صادراتی صنعت برق” با هدف رفع مشکلات و دستیابی به راهکار‌های نوین در توسعه صنعت برق با حضور توسط مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع برق و آب با حضور مدیران حوزه برق بخش دولتی و خصوصی، تشکل‌ها و سندیکای صنعت برق، برگزار خواهد شد.

به ابتکار روابط عمومی وزارت نیرو و به‌منظور افزایش سطح اطلاعات و آگاهی‌های رسانه‌ها و با هدف ایجاد سرمایه اجتماعی بین روزنامه‌نگاران تخصصی حوزه برق در کشور، کارگاه‌های آموزشی “انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه آن در ایران و جهان”، “آشنایی با مفاهیم تولید در صنعت برق” و “آشنایی با چالش‌های بخش توزیع برق” به‌ترتیب در روز‌های دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم آبان‌ماه از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا