راز ثروتمندان

ثروتمندترین فرد ایرانی – زندگینامه ثروتمندترین مرد ایران

ثروتمندترین فرد ایرانی

پیر امیدیار Pierre Omidyar – زندگینامه افراد موفق ایرانی در جهان

قطعاً دانستن زندگینامه افراد موفق ایرانی می تواند جرقه ای بسیار بزرگ و ارزشمند برای عموم افراد و همینطور جوانان محسوب شود.

پیر امیدیار پولدارترین مرد ایرانی است که دانستن شرایط زندگی ایشان می تواند بسیار در طرز فکر و نوع زندگی شما تأثیر گذار باشد.  قصد داریم داستان زندگی افراد موفق ایرانی در جهان از جمله پیر امیدیار را مورد بررسی قرار دهیم.

پیر امیدیار

از کودکی تا دانشگاه پیر امیدیار

پیر امیدیار در سال ۱۹۶۹ در پاریس چشم به جهان گشود. آن زمان هیچ کس نمی دانست که این کودک یکی از افراد موفق ایرانی و جهان و یک کار آفرین خیر خواهد شد.

والدین او مهاجران ایرانی بودند و هر دو از پزشکان موفق و معروف در دنیا محسوب می شدند. پیر تنها شش سال داشت که به خاطر شرایط کاری پدرش مجبور شدندکه به آمریکا سفر کنند.

 انسان موفق و ۴۷ نکته و عادت که بایستی یاد بگیرد!

 

علاقه به برنامه نویسی

چیزی نگذشت که پدر و مادر پیر امیدیار از هم جدا شدند و تصمیم بر این شد که او با مادرش زندگی کند. پیر امیدیار در دوران مدرسه سرکش بود و اغلب از مدرسه فرار می کرد. درست در کلاس نهم دبیرستان به برنامه نویسی علاقه ای شدید پیدا کرد.

اولین جرقه در ذهن پیر به این شکل دنبال شد که برنامه ای برای فهرست کتاب های کتابخانه بنویسد. به این ترتیب مسیر برای او بازتر شد.
او تحصیلات دانشگاهی را در رشته برق به اتمام رساند و البته در نهایت با تغییر رشته برای مدارج بالاتر به علوم کامپیوتری ورود کرد.

ثروتمندترین فرد ایران

پیر امیدیار – ایده کوچک نتایج بزرگ

او در دوران دانشگاه شغل نیمه وقتی پیدا کرد که زیر نظر مکینتاش اداره می شد. در این دوره توانست برنامه نویسی مکینتاش را به طور حرفه ای یاد بگیرد، به این ترتیب چندین نرم افزار را به ثبت رساند. پس از اتمام تحصیل از دانشگاه وارد شرکت کامپیوتری اپل شد و البته در بخشی بسیار فرعی و کوچک مشغول به کار شد.

پس از گذشت سه سال از فراغت تحصیلی خود با سه تن از دوستان تصمیم به تاسیس یک شرکت محاسباتی مبتنی بر برنامه نویسی نمود. در این شرکت قسمتی برای فروش اینترنتی وجود داشت که بعد از گذشت چندین سال تبدیل به یک شرکت تجارت الکترونیک شد. پیر همیشه مجذوب چالش های تجارت الکترونیک بود.

فایل صوتی کوین ترودو / آرزوی تو دستور توست

 

جعبه های آبنبات

جریان ازدواج پیر در شرایط کاری وی تأثیر گذاشت او با خانمی آشنا شد که علاقمند به جعبه های آبنبات بود و پیر امیدیار برای اینکه او را خوشحال کند، تصمیم گرفت که بخشی از سایت خود را به طراحی کلکسیون جعبه های آب نبات اختصاص دهد و به این ترتیب توانست وارد معامله های اولیه شود. بعدها این بانوی خیر به نام پاملا، همسر پیر جوان شد و نقش زنی موفق را در داستان موفقیت های زندگی پیر بازی کرد.

او سایتی راه اندازی کرد تا افراد بتوانند محصولات خود را بدون واسطه خرید و فروش کنند و اولین محصولی که در سایتش به فروش رفت یک روان نویس معمولی و البته شکسته بود. دیری نگذشت که کسب و کار پیر بسیار رونق گرفت و بسیاری از افراد در سایت او ثبت نام کردند و به این ترتیب بابت هر آگهی مبلغی به او می رسید.

پیر امید یار
ثروتمندترین فرد ایران

این ایده خیلی کوچک شروع شد. اما به سرعت به یک کسب و کار آنلاین بسیار بزرگ تبدیل شد.
در سال ۱۹۹۶ قراردادی امضا شد که برای فروش بلیط های هوایی از سایت او استفاده شود. دیری نگذشت که سایت پیر امیدیار در گروه سایت های تجاری بسیار بزرگ قرار گرفت و او نام سایت خود را اکوبی EchoBay انتخاب کرد. این نام تکراری بود و در نهایت او نام جدیدی با عنوان ای-بی انتخاب کرد و توانست یک کمپین بازاریابی بسیار فعال راه بیندازد.

ثروتمندترین فرد ایرانی

میلیارد بسیار بزرگ در جهان

یک سال بعد شرکت در وضعیت عرضه عمومی سهام خود قرار گرفت و در همن لحظات اول پیر را تبدیل به میلیارد بسیار بزرگ در جهان کرد.پیر امیدیار به عنوان موسس و رئیس شرکت ای بی با کشورهای مختلف جهان از جمله استرالیا و آلمان و کانادا وارد معامله شد.
اینجا آغاز موفقیت های بزرگ، اقای امیدیار بود، که بیزینس او را جهانی کرد.

ثروتمندترین فرد ایران

افراد خاصی وجود دارند که به نظر می رسد در هر بخش از زندگی خود موفق هستند.
آنها در روابط عاشقانه ای قرار دارند ، هرگز در مورد پول نگران نیستند و همیشه در حال برنامه ریزی یک سفر یا تجربه شگفت انگیز جدید هستند که به آنها اجازه می دهد یک زندگی پرماجرا را پشت سر بگذارند.

کافی است اراده کنید

ممکن است به این افراد نگاه کنید و تعجب کنید که آنها چه چیزی روی زمین دارند که شما ندارید. شاید احساس حسادت و ناامیدی کرده باشید ، یا شاید حتی با خود به این نتیجه رسیده باشید که هرگز به آن نوع از زندگی دست نخواهید یافت.

مطمئنا به نظر شما هم معمولی بودن چیز جالبی نیست. وقتی میتوانیم کاری کنیم که دنیا از قابلیت های ما انگشت به دهان بماند؛ چرا باید معمولی بمانیم؟! کافی است اراده کنید و این از شما یک آدم ویژه می سازد.

 

رسیدن به موفقیت با ۱۴ کلید اساسی و اصلی موفقیت

 

ثروتمندترین فرد ایران

ثروتمندترین فرد ایرانی

راز موفقیت سایت ebay – پیر امیدیار

در اواخر سال ۱۹۹۸، سایت ebay درآمد سالانه ۷۵۰ میلیون دلاری را برای خود فراهم ساخت و به این ترتیب آمازون که بزرگترین سیستم تجارت الکترونیک در آن زمان بود، با الگو گرفتن از ای بی، سیستم حراجی آنلاین خود را اغاز کرد. در ادامه بنیاد ای بی تاسیس شد و پیر امیدیار بهترین کارآفرین سال شناخته شد.

E-people

در سال ۲۰۰۰ پیر عضو هیئت مدیره شرکت E-people شد و در سال ۲۰۰۲ بعنوان فرد موفق در دنیای فروش انلاین توانست سیستم های خرید و فروش با اعتبارهای بسیار بسیار بالا مدیریت کند.

در سال ۲۰۰۵ ای بی بخش جدیدی را راه اندازی کرد تا بتوانید خرید و فروش ماشین و همینطور یک سری سیستم های صنعتی را به سایت اضافه کند. این شرکت هم اکنون به عنوان بزرگترین شرکت در جهان برای قیمت گذاری کالا به شمار می رود.

ده سال بعد اولین فروش عمومی سهام ای بی با کشورهای چین و هند آغاز شد.

ثروت ثروتمندترین فرد ایرانی چقدر است؟

افراد موفق ایران و یا به زبان بهتر افراد موفق جهان کم نیستند اما پیر امیدیار در لیست ۴۲ فرد ثروتمند آمریکا محسوب می شود. پیر امیدیار ثروتمندترین ایرانی حال حاضر در جهان است.

دانلود کتاب تنفر از فقر

جزوه درس کارآفرینی – مخصوص دانشجویان کلیه رشته ها

مدیریت رفتار سازمانی فایل پاورپوینت PPTX

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا