اخبار عمومی

تیام نه، اما نورافکن را برمی گردانیم

امیرحسین فتحی ، سرپرست ، باشگاه ، استقلال تهران ، وزارت ورزشبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال در بخش ابتدایی صحبت های خود در برنامه ورزشگاه درباره مشکلات مالی استقلال گفت: استقلال جزئی از جامعه است و مشکلات مالی استقلال عدیده است. وضع استقلال از لحاظ مالی مناسب نیست. متاسفانه در فضای مجازی موارد اشتباهی مطرح شد که صحیح نیست و برق و آب قطع نشده است. حامی مالی ما به تعهدات خود عمل کرده است اما زمان پرداخت حامی مالی و زمان پرداخت های ما یکسان نیست. ما ارتباط خوبی با حامی مالی خود داریم و جلسات زیادی برگزار می کنیم و امیدواریم مشکلات مالی ما برطرف شود.

وی در ادامه عنوان کرد: یک قراردادی با حامی مالی و باشگاه استقلال و پرسپولیس داریم. میزان پرداختی به دو باشگاه مشخص است و اسپانسر ما تعهدات خود را انجام داده است.

امیرحسین فتحی در واکنش به بدهی های سنگین این باشگاه اضافه کرد: به همه مسئولان قبلی باشگاه احترام می گذارم و همه عزیزان به اندازه بضاعت خود به باشگاه خدمت کردند. از روزی که من مسئولیت قبول کردم، یک کوه از پرونده های به سر انجام نرسیده داشتیم و مجوز حرفه ای سازی پیش روی ما بود. بیش از یازده میلیارد تومان بدهی به افرادی پرداخت شد که پرونده در afc داشتند. شاید بیش از دو یا سه برابر این عدد نیز وجود دارد که ما بدهکاریم اما این افراد طرح دعوی نکردند و ما باید اقدام کنیم. بحث حقوقی تیام، جپاروف و سید مجید حسینی نیز مطرح بوده است. هزینه های زیادی برای سفر و بررسی این پرونده ها داشتیم و این مشکلات حل شده است. مشکلات حقوقی ما با بازیکنان خارجی مطرح است که برای هواداران سوال شده است. بویان یک موضوع بسیار دشوار است و ما نزدیک به ۴۰۰ هزار دلار باید به او پرداخت کنیم و در حال مذاکره هستیم و امیدواریم این پرونده به کمیته انضباطی فیفا نرسد. خطیر معاون ورزشی ما زحمات زیادی می کشند و پرونده ها را بررسی می کند.

وی در ادامه صحبت های خود اضافه کرد: گومز حدود ۶۷۵ هزار دلار مطالبه دارد. من علاقه ای ندارم نسبت به گذشته صحبت کنم. تنها می خواهم بگویم که این پرونده مفتوح است. ۱۵ نوامبر، کمیته حل اختلاف فیفا رای داده و هنوز به ما ابلاغ نشده و امیدوارم رای به نفع ما باشد و هنوز اطلاعی نداریم. در دعوت نامه او، موارد حقوقی رعایت نشده است. مدت، مبلغ و آپشن ها در این قرارداد ذکر شده است. دفاعیات فراوانی انجام دادیم و نماینده ما در سوئیس دفاع کرده است. امیدواریم رای به نفع باشگاه صادر شود و هیچ دفاعیه ای قبلا ارائه نشده بود.

فتحی در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع اولویت است یا قضیه سوپرجام، تصریح کرد: ما همه پرونده ها را با هم پیش می بریم. موضوع رابسون، پرو و دیگران را با یکدیگر پیش می بریم. امیدواریم این روند روی نتایج استقلال تاثیر نگذارد. ما با قاطعیت رای سوپرجام را در cas پیگیری می کنیم. ۲۲ هزار فرانک سوئیس را پرداخت کردیم و متاسفانه سازمان لیگ کم لطفی کرد. سازمان لیگ درخواست سه داور کرد تا ما ۶۶ هزار فرانک سوئیس پرداخت کنیم و به این دلیل نتوانیم شکایت کنیم اما ما دوباره تقاضا کردیم برای یک داور و دادگاه عالی ورزش صحبت های ما را پذیرفت. با نزدیک به ۱۰۰ صفحه ما دفاعیات خود را ارائه کردیم و امروز آخرین فرصت طرف دیگر است. به نظرم می رسد به زودی و ظرف چند ماه آینده، رای صادر خواهد شد.

سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که آیا وزارت ورزش به شما گفته درباره مدیران قبلی صحبت کنید، پاسخ داد: خیر. این میز دست من امانت است و همانگونه که من علاقه ندارم در مورد من افرادی بعدی صحبت کنند، من نیز صحبت نمی کنم. مدیران قبلی استقلال به باشگاه خدمت کردند.

وی در واکنش به این موضوع که پرونده گومز خدمت به استقلال نبوده، افزود: شاید دوستان به مقررات نا آگاه بودند. جالب است که هواداران بدانند قرارداد ایشان چقدر است. ما برای ۱٫۵ سال ۶۷۵ هزار دلار پیشنهاد دادیم اما قرارداد او امسال ۳۰ هزار دلار است و قرارداد بویان نیز ۴۰ هزار دلار است اما از ما ۴۰۰ هزار دلار می خواهد. امیدوارم در زمان مدیریت من این اتفاق رخ ندهد. همین آقای جپاروف از ما ۱۳۰ هزار دلار طلب دارد.

سرپرست استقلال درباره حضور سرور جپاروف در این تیم، بیان کرد: این صحبت ها شده اما این را تایید نمی کنم. خبرهای بسیار خوشی در راه است. در خصوص تقویت تیم در خطوطی که سرمربی محترم درخواست داشتند، کارهایی را انجام می دهیم. هواداران ما قطعا شاد خواهند شد. گروه سختی در جام باشگاه های آسیا خواهیم داشت. این مژده را به هواداران می دهم که کادرفنی و تیم ترمیم خواهند شد. بازیکنانی که نتوانستند نظر سرمربی را جلب کنند، از تیم کنار گذاشته خواهند شد. مطمئن باشید روزهای خوبی در انتظار باشگاه است.

فتحی در تشریح آخرین وضعیت پادوانی، بیان کرد: پادوانی بازیکن بسیار خوب و با اخلاقی است. او دچار بدشناسی ورزشی شد و یک آسیب جدی دید. ما تمام تلاش خود را انجام دادیم و باید از زحمات شبانه روزی دکتر نوروزی تشکر کنم. همچنین از هلال احمر و دکتر پیوندی نیز تشکر می کنم. هزینه درمان و اقامت و اسکان او را ما پرداخت می کنیم. شب گذشته با او صحبت کردم و مقدمات بازگشت او فراهم شده است. پادوانی از ما طلبکار بود و باید بدهی را پرداخت می کردیم. با او قراردادی را منعقد کردیم و در هفته جاری طلب او را پرداخت می کنیم تا با رضایت کشور را ترک کند و بعد از بهبودی به کشور بازگردد. ما قراردادی با پادوانی منعقد کردیم به پاس زحمات او تا بعد از بهبودی، به کادرفنی ما اضافه شود.

سرپرست باشگاه استقلال در بخش بعدی صحبت های خود درباره پول رضایت نامه نورافکن، تیام و حسینی، عنوان کرد: مشکل ما موضوع امید نورافکن است. متاسفانه نمی دانم چه بگویم. نورافکن ۵ سال در استقلال بازی کرد و ۳۰۰ هزار دلار حق رشد او است. با ۵۰ هزار دلار او منتقل شده و ما طرح دعوی کردیم. رایزنی ها در حال انجام است تا بتوانیم این بازیکن که خود او نیز علاقه مند است را به ایران بازگردانیم. ما ۵۰ هزار دلار او را واگذار کردیم و ۳۰۰ هزار دلار را بخشیدیم و اکنون در حال مذاکره هستیم تا نورافکن را برگردانیم. کار سختی است مگر اینکه باشگاه شالروا همکاری کند. در خصوص تیام ما مبلغی نزدیک به ۳۵۰ هزار دلار از باشگاه عجمان دریافت کردیم و پول به باشگاه پرداخت شد و برای هزینه های باشگاه پرداخت شد. سید مجید حسینی قرار بود با ۱۰۰ هزار دلار برود که ما ۶۰۰ هزار دلار گرفتیم که از این مبلغ ۲۰۰ هزار دلار دریافت کردیم و ۴۰۰ هزار دلار در حال دریافت است.

فتحی در باره گروه استقلال در لیگ قهرمانان، بیان کرد: هر گروهی که استقلال باشد، سخت می شود. برای الهلال نیز این گروه بسیار سخت است. به دنبال ترمیم خطوطی هستیم که با نظر سرمربی احساس ضعف می کنیم. شفر مربی توانمندی است و از او حمایت می کنیم. با نظر شفر و هماهنگی کمیته فنی بازیکنان جدید جذب می شود. بازیکنان خوب و با کارنامه جذب خواهند شد. کادرفنی نیز تقویت خواهد شد و روزهای خوبی در انتظار باشگاه استقلال خواهد بود.

سرپرست باشگاه استقلال درباره رضایت نامه ۱ میلیون دلاری تیام، بیان کرد: ما با عجمان مذاکره نکردیم. تیام دنبال بازگشت نیست و ما نیز او را نمی خواهیم. این پرونده بسته است و دو طرف علاقه ای به همکاری ندارند.

سرپرست استقلال در پاسخ به این سوال که آیا هیات مدیره با شفر اختلاف دارد، اضافه کرد: از روزی که من هستم، هیچ مشکلی میان شفر و هیات مدیره نیست. هماهنگی کامل داریم و همه اعضای هیات مدیره و کمیته فنی موافق ادامه کار آقای شفر هستند. شفر توانمند و با کارنامه است و قطعا یکی از بزرگترین مربیانی است که با این کارنامه به ایران آمده است.

فتحی در واکنش به این موضوع که آیا مانند هواداران قبول دارید که وزارت ورزش هوای تیم رقیب را دارد، بیان کرد: متاسفانه این صحبت ها مطرح می شود که نه منطقی است و نه آگاهانه. وزارت ورزش نهایت لطف را به دو باشگاه داشته است و من رسما می گویم که هر زمان کمکی خواستیم، بی هیچ دریغی برای باشگاه انجام داده است. در مورد فدراسیون نیز صدق می کند اما با آنها چالش داریم. در قضیه سوپرجام تعمدی در کار فدراسیون نیست اما ما می خواهیم حق استقلال را بگیریم. سازمان لیگ نیز نباید جام را در اختیار تیم پرسپولیس می گذاشت.

فتحی در پاسخ به این سوال که آیا فرهاد مجیدی به استقلال اضافه می شود، گفت: فرهاد مجیدی از بازیکنان خوب و درجه یک است. من ارتباط بسیار خوبی با او دارم. شاید او نیز آماده برگشت نباشد اما از فرهاد مجیدی و همه پیشکسوتان در هر سمتی که ممکن باشد، استفاده می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا