شرکتهای توزیع برق

برگزاری رزمایش سراسری قطع برق در توزیع برق تبریز

توزیع برق تبریزبه گزارش روابط عمومی، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعلام مطالب فوق افزود: هدف از برگزاری این مانور حفظ آمادگی مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری در شرایط اضطراری  قطع برق می باشد.

عادل کاظمی با اشاره به اینکه این مانور به صورت سراسری در بین کلیه شرکت های صنعت  برق در هفته پدافند غیر عامل اجرا می شود اظهار داشت: بر اساس دستور العمل ها و ضوابط وزارت نیرو دستگاه های خدمات رسان در کلانشهر تبریز شناسایی و بر اساس اعلام شرکت توانیر، برق این مراکز به صورت همزمان قطع و وضعیت آمادگی مولد ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی گفت: بر اساس تفاهم نامه همکاری بسیج با دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توانیر، کلیه نیرو های بسیجی این شرکت در این مانور نسبت به انجام ارزیابی مولد ها اقدام نمودند.

وی تصریح کرد: عملکرد سازمان‌ها بر اساس سرعت به مدارآوردن مولدهای اضطراری و بر اساس چک لیست‌های استاندارد، در کمیته های مدیریت بحران و پدافند غیر عامل ارزیابی و تحلیل شده که گزارش آن به واحد ها و مسئولین مربوطه گزارش خواهد شد.

در ادامه علیرضا کریمی، مدیر کل دفتر پدافند غیر عامل استانداری آذربایجان شرقی که به عنوان ارزیاب در این رزمایش حضور داشتند اظهار داشت: در این رزمایش برق مناطق حساس و حیاتی قطع شد تا آمادگی مولد اضطراری مناطق حساس مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی ادامه داد: امیدوارم رزمایش های این چنینی فقط موکول به هفته پدافند غیرعامل نباشد و در طول ایام سال چنین رزمایش‌هایی برگزار شود تا در مواقع اضطراری خدمت رسانی به شکل مناسب به مردم عزیزمان ارائه گردد.

 

حبیب الله نهال پروری، قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق تبریز نیز ضمن همکاری سازمانها، ادارات و ارگان ها در همراهی برگزاری این مانور ضمن ابراز رضایت، خاطر نشان شد: برگزاری رزمایش فوق باعث افزایش قابلیت اطمینان در شرایط اضطراری خواهد گردید.

رحیم ذاکری راد، فرمانده بسیج صنعت برق آذربایجان نیز گفت: بسیج توانیر با همکاری مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، حدود ۱۷۰  نفر از کارکنان بسیجی را به صورت مجازی و به مدت ۱۶ ساعت به دوره آموزشی پدافند غیر عامل معرفی و آموزش های لازم به آنان ارائه شده است.

ذاکری راد ادامه داد: ایجاد بانک های اطلاعاتی تخصصی رصد و پایش تهدیدات دشمن، ارزیابی و … از اقدامات بسیج صنعت برق آذربایجان است.

سعید رسالی احدی، معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و فرمانده عملیاتی رزمایش، با ابراز رضایت از نحوه برگزاری رزمایش و میزان آمادگی اکیپ های عملیاتی در نحوه ی قطع، ارزیابی مولد ها و وصل برق را مناسب ارزیابی نمودند و اعلام کردند که نتیجه ارزیابی مراکز در اسرع وقت گزارش خواهد گر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا