حوادث برق

باران برق ۱۰ شهر خوزستان را قطع کرد

رعد و برقوزش باد، صاعقه و بارش شدید باران سبب قطع برخی مناطق اهواز از جمله مناطق کیانشهر، کیان آباد و بخش‌هایی از کیانپارس و  بیش از ۱۰ شهر استان خوزستان شده است.
معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق منطقه‌ای اهواز درخصوص علت بروز قطعی برق در سطح وسیعی از شهر اظهار داشت: بارش باران و به ویژه رعد و برق شدید علت بروز قطعی برق در سطح شهر شده است.
سعید آقایی ادامه داد: دستگاهی به نام برقگیر وجود دارد که در صورت وجود رعد و برق شدید به طور اتوماتیک فرمان قطعی برق در جهت عدم آسیب رسانی به تجهیزات را صادر می‌کند.
وی درخصوص زمان رفع این مشکل گفت: مشکل قطعی برق در سطح شهر اهواز حداکثر ظرف ۲ ساعت آینده حل می‌شود.
پیش از این نیز دیسپاچینگ شرکت توزیع برق اهواز از قطعی برق خط ۱۳۲kv پست حمیدیه به علت صاعقه و بارندگی باران خبر داده بود.
بر اساس پیش بینی‌های اعلام شده از سوی اداره هواشناسی خوزستان آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار و رعد و برق، همراه با احتمال تگرگ بویژه در ارتفاعات، در بعضی ساعات با وزش باد قابل ملاحظه تا نسبتا شدید و تند باد لحظه‌ای است.
در ۲ سال گذشته و پس از بحران ریزگرد‌های بهمن سال ۹۵ اعتبارات بسیاری برای توسعه و تجهیز شبکه برق خوزستان و به ویژه اهواز اختصاص یافت، اما همچنان با شروع فصل بارش‌ها شاهد قطعی برق در مناطق هستیم.
منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا