شرکتهای توزیع برق

انجام ۷۲۶ فقره رفع حریم از شبکه‌های توزیع برق استان همدان

شرکت توزیع برق استان همدانبه گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی با بیان اینکه امروزه برق فقط یک صنعت خاص، تأمین روشنایی و یک نیاز ساده نیست، اظهار داشت: امروز برق خدمتی استراتژیک و تأمین کننده زیرساخت‌های بسیاری از خدمات است.
وی با اشاره به فعالیت‌های ۶ ماهه اول سال جاری معاونت بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق استان همدان گفت: بخشی از این اقدامات در حوزه بهره‌برداری بوده که در این راستا تعداد ۲ هزار و ۳۹۸ مورد آزمایش و اصلاح ارت انجام شده است.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان همدان تصریح کرد: در بخش اصلاح و تعویض جمپرهای KV 20 و فشار ضعیف تعداد ۹ هزار و ۳۸۵ مورد اصلاحیه انجام گرفته است.
وی با بیان اینکه در بخش اصلاح کابل سرویس مشترکین تعداد ۶ هزار و ۳۲۷ فقره اصلاحات برای پایداری برق مشترکین انجام شده است، گفت: در بخش تعمیرات ترانسفورماتورهای توزیع تعداد ۴۲ دستگاه ترانس عمومی مورد سرویس و تعمیر قرار گرفته‌اند.
جمشیدی به فعالیت‌های بهره‌برداری در دیگر بخش‌ها مانند جمع‌آوری اشیاء مازاد از روی شبکه، رفع حریم شبکه‌های توزیع، بارگیری و تعدیل بار پست‌های توزیع، اصلاح اتصالات سست با دوربین‌های حرارتی، جمع‌آوری برق‌های غیر مجاز اشاره و عنوان کرد: تعداد ۲ هزار و ۴۵۷ مورد اشیاء پرتاب شده بر روی شبکه‌های توزیع جمع‌آوری شد.
وی تصریح کرد: تعداد ۷۲۶ فقره رفع حریم از شبکه‌های توزیع برای تأمین امنیت سلامت شهروندان و رفع افت ولتاژ مشترکین به تعداد ۳ هزار و ۳۲۶ مورد تعدیل بار از پست‌های استان نیز از اقدامات انجام شده در نیمه نخست امسال بوده است.
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: همچنین با استفاده از دوربین حرارتی ۱۴ هزار و ۶۳۹ مورد از اتصالات سست حادث شده بر روی شبکه‌ها رفع مشکل و همزمان با اقدام رفع اتصالات سست، تعداد ۲ هزار و ۶۲۲ مورد برق غیرمجاز از شبکه‌های توزیع نیز پاک‌سازی شد.
وی با اشاره به تبدیل ۲۶ کیلومتر از شبکه‌های مسی استان به کابل خودنگهدار در سال جاری ادامه داد: همچنین در این مدت از ۱۵ هزار و ۲۷۰ کیلومتر تاسیسات شبکه‎‌های kv 20 بازدید به عمل آمده است.
جمشیدی عنوان کرد: علاوه بر رفع عیب ۲۱ هزار و ۳۰۰ مورد از شبکه‌های فشار متوسط و فشار ضعیف از ۸ هزار و ۷۵۰ دستگاه پست‌های هوایی توزیع نیز رفع عیب شده که برای تمام موارد مذکور ۱۷٫۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اضافه کرد: برای خاموشی کمتر در شبکه‌های توزیع ۸ میلیارد ریال اعتبار به بخش خط گرم اختصاص یافته است که بخشی از اعتبار مذکور جذب و مابقی تا پایان سال هزینه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا