اخبار صنعت برق

آغاز تعمیرات اساسی واحد ۱ نیروگاه شازند

برق ، خبربرق ، صنعت برق ، تعمیرات نیروگاه ، تعمیرات اساسی نیروگاه ها ، نیروگاه شازند ، شازنداز جمله فعالیت‌های پیش بینی شده در بخش توربین می‌توان به تعمیرات اساسی کامل توربین، ژنراتور، سیستم هیدرولیک توربین، تعمیرات اساسی کامل گاورنروالوها، استاپ والوها، اکچوئیترها، والو‌های درین، هیتر‌های فشارقوی و فشارضعیف، والو‌های توربوسیکل شامل کنترل والوها، سیفتی والوها، شات آف والوها، چک والو‌ها و در بخش موتور‌های ۶/۶ کیلو ولت می‌توان به اورهال الکتروموتور‌های پمپ‌های تغذیه بویلر، کندانسیت پمپ و کندانسیت بوسترپمپ‌ها، FDFan و GRFan ها، CWPump‌ها و همچنین الکتروموتور‌ها ۴۰۰ ولت اشاره نمود.

دربخش بویلر نیز فعالیت‌های پیش بینی شده شامل داکت‌ها و اتصالات انبساطی، دمپر‌های کوره، لاگ‌ها، نسوزکاری اطراف مشعل‌ها، هنگر‌های خطوط اصلی، والو‌های ایستگاه گاز و خطوط تغذیه مشعل‌ها، تعویض فیلتر‌های ایستگاه گاز و سایر فعالیت‌ها در این حوزه اشاره نمود. بطور همزمان تست‌های غیر مخرب از قطعات و اجزاء توربین، بویلر، یاتاقان‌ها و اتصالات نیز انجام خواهد شد.

در حوزه شیمی و رنگ و پوشش نیز به فعالیت‌های مرتبط با بازدید از مخازن، تصفیه‌خانه، بازدید از سیستم‌های فیلتراسیون و رزین‌های شیمیایی می‌توان اشاره نمود. فعالیت‌های مرتبط با بخش الکتریک، ابزاردقیق، DCS، سیستم‌های کنترل، برج خنک کن، تجهیزات جانبی، کمپرسور‌ها نیز از جمله فعالیت‌های پیش‌بینی شده در این تعمیرات اساسی می‌باشد که انشاا… مطابق با برنامه و در طی این مدت صورت خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا