اخبار عمومی

اردکانیان:آمادگی وزارت نیرو برای اختصاص یارانه به آموزش و پرورش/ رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز مدارس قطعی است

اردکانیان:آمادگی وزارت نیرو برای اختصاص یارانه به آموزش و پرورش/ رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز مدارس قطعی است

 

 رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز

رضا اردکانیان درباره چرایی عدم اجرای قانون رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز مدارس گفت: قانون حتما باید اجرا شود، ولی مانند هر تصمیم دیگری نیازمند نهایی شدن و تصویب آیین نامه اجرایی آن در هیئت دولت است.

وزیر نیرو افزود: تدوین آیین نامه اجرایی در دستور کار دولت است و امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیفتد؛ البته قانون ناظر به رعایت الگوی مصرف در این خصوص است.

نمی‌توان هم آب و برق مدارس را رایگان کرد و هم از دانش‌آموزان انتظار مصرف درست داشت

وی به بیان نظر خود درباره این قانون پرداخت و گفت: وقتی همه ما دست به دست هم دادیم که مصرف‌کنندگان مناسب‌تر و بهتری باشیم، باید سعی کنیم فرزندان‌مان این رویه را از ما یاد بگیرند.

وزارت نیرو آماده است یارانه جداگانه‌ای به دستگاه آموزش و پرورش بدهد

اردکانیان ادامه داد: البته می‌پذیریم که دستگاه آموزش و پرورش کشور نیاز‌های فراوانی دارد و دولت حتما باید تدارکاتی برای آن ببیند؛ حتی وزارت نیرو آماده است تا در صورت امکان یارانه جداگانه‌ای به دستگاه آموزش و پرورش بدهد؛ اما اینکه به فرزندان خود بگوییم این کالا هم رایگان است و هم آن درست مصرف کنید، درس سختی برای نونهالان این مملکت است و پذیرش راحتی نخواهد داشت.

وزیر نیرو توضیح داد: مجلس و دولت تدبیری کنند تا هم مشکل آموزش و پرورش حل شود و هم آموزش‌های صحیح‌تری درباره مصرف آب و انرژی به دانش‌آموزان دهیم.

منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا