اخبار صنعت برق

جدیدترین وضعیت تامین سوخت نیروگاه‌ها

سوخت نیروگاه هامحسن طرزطلب در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که هر روز با شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی و شرکت ملی گاز برای تامین سوخت نیروگاه‌ها در حال مذاکره هستیم، اظهار کرد: اگر مشکلی برای تامین سوخت ایجاد شود، قطعا تعمیر نیروگاه‌ها را متوقف و برای تامین سوخت چاره‌اندیشی می‌کنیم.

به گفته وی، طبق مذاکرات صورت گرفته با شرکت پالایش نفت و گاز قرار شده تا سوخت گاز به صورت ۱۰۰درصد تامین شود و در این حوزه هیچ مشکلی به وجود نیاید.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در خصوص تدابیر در نظر گرفته شده برای استفاده از سوخت دوم در نیروگاه‌ها، تصریح کرد: به اندازه کافی سوخت مایع در نیروگاه‌ها ذخیره شده به‌گونه‌ای که باید گفت ۷۰ درصد مخازن از سوخت مازوت پر است.

طرزطلب ادامه داد: براساس تدابیر دیگر ۵۵ درصد مخازن نیز از سوخت گازوئیل پر شده تا اگر مشکلی در تامین سوخت اول یعنی گاز به وجود آمد، بتوانیم از این سوخت استفاده کنیم.

چندی پیش نیز عبدالرسول پیش‌آهنگ – معاون راهبردی تولید شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی – با اشاره به این‌که موضوع سوخت و تامین آن برای تمام نیروگاه‌ها به عهده شرکت مادرتخصصی برق حرارتی است، تاکید کرد: سال گذشته ۹۵.۵ درصد از این سوخت را گاز، ۲.۱۸ درصد از آن‌را گازوییل و ۲.۳۲ درصد از آن‌را مازوت تشکیل داد.

به گفته وی امسال ۶.۶ درصد نسبت به سال گذشته، گاز بیشتری به نیروگاه‌ها تحویل داده شد و ۲۱.۱۹ درصد گازوییل و ۲۷.۱۵ درصد مازوت کمتری مصرف کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا