شرکتهای توزیع برق

طراحی و تولید “تابلو لوازم اندازه گیری ضد حریق” در شرکت توزیع نیروی برق مشهد

برق،اخبار برق،صنعت برق،مهندس محسن ابوترابی،شرکت توزیع نیروی برق مشهد،تابلوهای لوازم اندازه گیری، اتصال کابل،قاب فیوز، سیم،ترمینال نسوزبه گزارش دفتر روابط عمومی، مهندس محسن ابوترابی مدیر دفتر نظارت بر سازندگان و تأمین کنندگان گفت: یکی از مشکلات موجود در تابلوهای لوازم اندازه گیری عدم دقت مشترکین در اتصال کابل به ترمینال های خروجی در لوازم اندازه گیری و ایجاد اتصالات سست در محل می باشد که منجر به گرم شدن و آتش سوزی در تابلوها می شود. بروز خسارت به ترمینال، فیوزهای مشترک و کنتورها از جمله مشکلاتی است که طبق آمار در سال گذشته در حدود ۵/۱ میلیارد تومان خسارت وارد کرده است.
لذا با توجه به این مشکلات، دنبال راهکارهای علمی و عملی بودیم و در نهایت مقرر شد با کمترین هزینه، طرحی نو ارائه شود. وی در ادامه با اشاره به اینکه با همکاری شرکت کیان تابلو و پیشنهادهای کایزنی موفق به طراحی تابلو لوازم اندازه گیری ضد حریق شده ایم، گفت: در این نوع از تابلو، بخش خروجی و فیوز مشترک از بخش کنتور با کمترین تغییرات ایزوله شده است با تغییرات ایجاد شده در طراحی تابلو جدید اگر حریقی در قسمت خروجی روی دهد، خسارتی به قسمت ورودی و کنتورهای تابلو وارد نخواهد شد. ضمن اینکه حدود ۸۰ درصد از خسارت های مالی سالیانه ناشی از این موضوع نیز کاهش می یابد.
مهندس ابوترابی تصریح کرد: در حال حاضر این نوع تابلوها بدون تحمیل هیچ گونه هزینه اضافی تولید و از خردادماه امسال برای مشترکین جدید نصب شده است.
وی با اشاره به اینکه تولید چنین تابلوهایی بدون هزینه اضافی بوده و صرفه جویی بدنبال دارد. گفت: تولید این تابلوها به عنوان پیشنهادهای کایزنی، یکی از برترین کایزن های شرکت شناخته شده است. وی در ادامه گفت:
در تولید انبوه این تابلوها هیچ مشکلی وجود ندارد و طرح آن در سطح شرکت توانیر و شرکتهای توزیع کشور قابل ارائه است.
وی در رابطه با ارتقای تابلوهای موجود نیز گفت: قرار است قاب فیوز، سیم و ترمینال نسوز در این تابلوها جایگزین تجهیزات موجود شود که از طرح های آینده می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا