اخبار صنعت برق

گسترش همکاریهای تهران و هاوانا در حوزه انرژی

سفیرایران درکوبا با وزیر انرژی این کشوردیدار کرد.

ایران و کوبا،اسپانیا،کوبا،خبر برق،برق،برق نیوز

مادرید- ایرنا- «کامبیزشیخ حسنی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کوبا روز جمعه با «رائول گارسیا باریرو» وزیر انرژی و معادن جمهوری کوبا دیدار و در خصوص گسترش همکاریهای فی مابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا در حوزه انرژی گفتگو و تبادل نظر کرد.
ه گزارش ایرنا، دیپلمات ارشد کشورمان دراین دیداربا اشاره به سطح عالی روابط دوجانبه در حوزه سیاسی، اهتمام برای تسری این موضوع به عرصه اقتصادی را خاطرنشان کرد.
وی بااشاره به دیدار اخیر روسای جمهوری در حاشیه نشست سالیانه مجمع عمومی و تاکیدانجام شده بر لزوم گسترش و ارتقا همکاریهای اقتصادی اظهارداشت: عرصه انرژی ظرفیت قابل اعتنایی برای ارتقا روابط در حوزه اقتصادی را دارد.
سفیرکشورمان با اشاره به چالشهای مشترک دو کشور در مواجهه با تحریمهای ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا، این تهدیدات را فرصتی برای تعمیق روابط کشورهای مستقل دانست.
وی همچنین ضمن تشریح توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه تولید و تجهیزات انتقال برق از آمادگی همکاری جمهوری اسلامی ایران با جمهوری کوبا در این زمینه خبر داد.
وزیرانرژی و معادن کوبا باتایید صحبتهای دیپلمات ارشد کشورمان و وجود چالشهای مشابه و نیازبه همکاری دو کشور، از توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در حوزه انرژی، تولید و تجهیزات برق ابراز آگاهی و خرسندی کرده و علاقمندی کوبا برای گسترش همکاری با جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ها را اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا