اخبار صنعت برق

ظرفیت‌های خوب همکاری با روسیه

برق،اخبار برق،صنعت برق،وزیر ، نیرو ، اردکانیان ، ظرفیت ، همکاری ، روسیه،دنیای صنعت برق،به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما رضا اردکانیان در استودیو خبر ۲۱ شبکه اول سیما افزود: سطح بالایی از تفاهم و همکاری میان ایران و روسیه وجود دارد. با این که در شرایط تحریمی بسر می بریم اما این تحریم ها شرایط بی نظیری برای پیشرفت و بهره برداری از ظرفیتهایی همچون منابع طبیعی و منابع انسانی فراهم شده است.
رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه به طرح های مشترک میان دو کشور اشاره کرد و ادامه داد: نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی استان هرمزگان با اعتبار حدود یک و دو دهم میلیارد یورو در حال آغاز به کار است، برقی کردن خط آهن گرمسار- اینچه برون هم در حال پیگیری است در حال حاضر به دنبال همزمان کردن سیستم برق کشور با روسیه هستیم. تولید مشترک توربینهای گاز هم علاقه مندی زیادی را از سوی شرکت سازنده روسی به همراه داشته است.

اردکانیان گفت: ۱۰ کارگروه در زیرمجموعه کمیسیون مشترک ایران و روسیه تعریف شده که یکی از آنها کارگروه بانکی است. در بحث گردشگری هم ظرفیتهای بالایی یافت شده زیرا در حال حاضر بیش از ۴ و نیم میلیون نفر روسی از ترکیه بادید می کنند البته پیوستن ما به اتحادیه اقتصادی اوراسیا بارزترین نکته یاد شده در این کمیسیون است.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: در ۸ ماهه میلادی امسال، صادرات ایران به روسیه ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشت این در حالی است که حدود ۲۰ شرکت ایرانی محصولات لبنی خود را در بازارهای روسیه عرضه می کنند.
همکاری ایران و کشورهای عضو اوراسیا بدان معناست که عملا گمرک وجود نخواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا