اخبار عمومی

حائری:اجرای برنامه‌ها بدون وقفه و تغییر آرایش از برنامه‌های کلیدی برق در سال ۹۸ است

برنامه های کلیدی برق“همایون حائری” صبح امروز (سه‌شنبه) یکم آبان ماه در جمع مدیران‌عامل صنعت برق کشور، به‌کارگیری شیوه‌های مختلف مدیریتی و علمی را نتیجه عبور موفق از تابستان سال ۹۷ عنوان کرد و افزود: پیک مصرف برق تابستان امسال ۲.۹۸ درصد نسبت به تابستان ۹۶ افزایش داشت، درحالی‌که این افزایش در تابستان ۹۶ نسبت به سال قبل از آن ۵.۲۲ درصد بوده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که رشد مصرف انرژی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱.۹۱ درصد بوده و همین شاخص در ۷ ماهه سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ حدود ۷.۳۵ درصد افزایش یافته بود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، فرکانس را مهم‌ترین عامل کیفیت شبکه برق دانست و افزود: در بازه زمانی بسیار گرم تابستان امسال با وجود افزایش مصرف برق و کاهش تولید به ویژه در نیروگاه‌های برق‌آبی، فرکانس شبکه در وضعیت نرمال و مطلوب قرار داشت.
حائری از صنعت برق استان خوزستان به عنوان یک نمونه موفق در زمینه مدیریت پیک نام برد و گفت: پیش‌بینی‌ها بر این بود که پیک مصرف برق تابستان ۹۷ در استان خوزستان به ۸ هزار و ۶۳۱ مگاوات برسد، اما با هماهنگی ایجاد شده بین صنعت برق، استاندار و دیگر نهاد‌ها و دستگاه‌های استانی، اوج بار مصرفی این استان با ۷۰۰ مگاوات کاهش به حدود ۷ هزار و ۹۱۷ مگاوات رسید.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، اجرای برنامه‌ها بدون وقفه، منظم، با سرعت بالا و هماهنگ و طرح تغییر آرایش نهادی در استان‌ها را از برنامه‌های کلیدی بخش برق در سال ۱۳۹۸ عنوان کرد و افزود: استقرار واحد بینش رفتاری در بخش برق با همکاری دانشگاه، موسسات پژوهشی و نهاد‌های مدنی و ظرفیت‌سازی و فضاسازی برای حرکت از فضای بهبود به فضای تغییر آرایش، اهم برنامه‌های کلیدی بخش برق در سال ۹۸ به‌شمار می‌آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا