اخبار صنعت برق

احداث نیروگاه خورشیدی ۲۵ مگاواتی در قم؛ در گرو رفع موانع شهرداری

نیروگاه خورشیدی‌مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم گفت: با رفع موانع شهرداری نیروگاه خورشیدی ۲۵ مگاواتی در قم به بهره برداری می رسد.

‌به گزارش ‌ایسنا‌، مهدی آهنین پنجه عصر ‌روز یکشنبه در سی و سومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات امام رضا (ع) در فرمانداری عنوان کرد: روز گذشته نیروگاه برق خورشیدی غدیر با ۳۷ هزار پنل خورشیدی در جاده کوه سفید افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم افزود: برای احداث این پروژه ۱۰ میلیون یورو در فضای ۲۰ هکتاری سرمایه گذاری انجام شد. ‌نیروگاه ۱۰ مگاواتی در قم به ردیاب خورشیدی مجهز بوده و راندمان آن ۱۵ درصد بیشتر از نیروگاه‌های مشابه است‌.

آهنین پنجه بیان کرد: علی رغم پیگیری های لازم تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات پنل‌های خورشیدی امکان پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری از سال ۹۴ پروژه نیروگاه خورشیدی ۲۵ مگاواتی را آغاز کرد اما وجود رمپ و روپ در مسیر پروژه مشکلاتی را برای سرمایه گذار ایجاد کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم گفت: انتقال پروژه که در حال حاضر ۱۵ مگاوات آن تجهیز شده و به زودی به مدار تولید برق افزوده می شود با هزینه های میلیاردی امکان پذیر است.

وی بیان کرد: با رفع موانع شهرداری نیروگاه خورشیدی ۲۵ مگاواتی در قم به بهره برداری می رسد و اشتغال‌زایی خوبی را به وجود می آورد.

آهنین پنجه تصریح کرد: حمایت از سرمایه گذار در جهت اجرای پروژه های کم آب و دارای ارزش افزوده امری ضروری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا